هدر موبایل
1389/08/15 16:57:00
سرویس صحن
نمایندگان تصویب کردند؛

استقرار سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ۳۹ لایحه برنامه پنجم تصویب کردند که سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان و سامانه اطلاعاتی مراکز سلامت در برنامه پنجم استقرار یابد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در صحن علنی عصر روز شنبه 14 آبان، نمایندگان مجلس با ماده 39 برنامه پنجم توسعه با 156 رای موافق، 9 رای مخالف و 3 رای ممتنع موافقت کردند.

مجلس به منظور حفظ یکپارچگی در مدیریت دانش و حوزه سلامت اقدامات زیر را برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت رفاه و تامین اجتماعی در ماده 39 در نظر گرفت.

الف - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف ارائه خدمات الکترونیکی سلامت نسبت به استقرار سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان و سامانه های اطلاعاتی مراکز سلامت در هماهنگی با پایگاه ملی مرکز آمار ایران، سازمان ثبت احوال با حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن داده ها و با اولویت شروع از برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع اقدام نماید.

کلیه مراکز سلامت اعم از دولتی و غیر دولتی موظف به همکاری در این زمینه می‌باشند.

ب- وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با همکاری سازمان ها و مراکز خدمات درمانی و بیمه ای حداکثر ظرف دو سال اول برنامه خدمات بیمه سلامت را به‌صورت یکپارچه و مبتنی بر فناوری اطلاعات در تعامل با سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان ساماندهی می نماید.

کلیه واحدهای ذی‌ربط اعم از دولتی و غیر دولتی موظف به همکاری در این زمینه هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet