خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/15 16:57:00
سرویس صحن
پزشکیان:

خصوصی‌سازی در بهداشت و درمان جز هزینه برای مردم چیزی ندارد

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جریان بررسی برنامه پنجم با انتقاد از طرح موضوع خصوصی سازی ارائه خدمات بهداشتی، گفت: خصوصی سازی در بهداشت و درمان فقط هزینه‌ها را برای مردم بالا می‌برد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، مسعود پزشکیان عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس در جریان بررسی ماده 40 برنامه پنجم توسعه و در پاسخ به ابوترابی فرد که در دفاع از خصوصی سازی نظام سلامت سخن گفته بود، اظهار کرد:‌ صحبت از خصوصی سازی نظام سلامت و واگذاری خدمات وزارت بهداشت به بخش خصوصی، نه تنها فایده ای ندارد، بلکه فقط و فقط هزینه درمان را برای مردم بالا می برد.

پزشکیان با انتقاد از این نظر که خصوصی سازی نظام سلامت را در راستای خدمت به عموم مردم عنوان کرده بود، گفت:‌ قانون اساسی ما 30 سال قبل از این به ارائه خدمات بهداشتی رایگان به مردم تاکید کرده است.

وی همچنین افزود: در کمیسیون بهداشت و درمان هم اکثر دوستان با این موضوع مخالف بودند و تعجب می کنیم، چطور این موضوع امروز در گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه برنامه پنجم توسعه قرار گرفته است.

پزشکیان این تصمیم را مخالف با شعارهای خدمت به محرومان عنوان کرد و گفت: تنها نتیجه چنین تصمیمی فشار بیشتر به محرومان خواهد بود.

طبق بند ب ماده 40 برنامه پنجم توسعه که پزشکیان خواستار حذف آن بود سیاستگذاری، برنامه ریزی و کلیه امور تصدی گری ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از وزارت مذکور منتزع می گردد و به بخش خصوصی واگذار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet