هدر موبایل
1389/08/15 17:59:00
سرویس صحن
هرگونه دعوت از جک استراو تکذیب می‌شود

کوهکن: جک استراو در موقعیتی نیست که به ایران دعوت شود

**سخنگوی هیات رئیسه مجلس هرگونه دعوت از وزیر امور خارجه سابق انگلیس از سوی رئیس مجلس را تکذیب کرد و گفت:‌جک استراو در حایگاهی نیست که از سوی رئیس مجلس به ایران دعوت شود.

"محسن کوهکن" سخنگوی هیات جلسه علنی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تکذیب خبر دعوت از جک استراو برای سفر به ایران از سوی هیات رئیسه مجلس،‌ گفت: اعضای هیات رئیسه نه شخص رئیس مجلس و نه اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس هیچ دعوتی از جک استراو برای حضور در ایران نکرده اند و اخباری که اخیراً در مورد این موضوع پخش شده کذب محض است.

کوهکن با بیان این مطلب که ادعای جک استراو در مورد دعوت وی به ایران دروغ پرازی انگلیسی هاست، افزود: این ادعا هم از آن قبیل حرف های کذبی است که انگلیسی ها سابقه ای طولانی در انتشار آن دارند.

سخنگوی هیات رئیسه در ادامه به جایگاه حقوقی جک استراو اشاره کرد و گفت:‌جک استراو امروز در جایگاهی نیست که دلیلی برای دعوت از او جود داشته باشد.

وی همچنین افزود: تاکنون تلاش های زیادی از طرف برخی مقامات انگلیسی برای سفر به ایران صورت گرفته که همواره به دلیل استقبال نکردن طرف های ایرانی با شکست مواجه شده است.

کوهکن با تاکید در ادامه بررسی طرح کاهش روابط ایران و انگلیس تصریح کرد: این طرح در حال حاضر توسط اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حال بررسی است و امیدواریم در آینده نزدیک به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پایان سخنان خود بار دیگری خبر دعوت از جک استراو را به ایران تکذیب کرد و افزود:‌ هیچگونه دعوتی از طرف مجلس در مورد این شخص صورت نگرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet