انتخابات ریاست جمهوری
1389/08/15 17:05:00
سرویس صحن
نمایندگان در ادامه بررسی برنامه پنجم مصوب کردند:

اعطای تسهیلات ویژه به پزشکان خدمتگزار در مناطق محروم

**نمایندگان در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه، دولت را مکلف به ارائه تسهیلات ویژه به پزشکان شاغل در مناطق محروم کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در جلسه علنی امروز بعدازظهر و در ادامه بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه به تصویب موادی دیگر از فصل سوم این لایحه اقدام کردند.

نمایندگان در ادامه با 165 رای موافق و 12 رای مخالف ماده 40 برنامه پنجم توسعه را تصویب کرده و مقرر شد، به پزشکانی که در مناطق کمتر توسعه یافته به طور مستمر حداقل دو سال متوالی در سامانه خدمات جامع و هماهنگی سلامت انجام وظیفه نمایند به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید معاونت، علاوه بر موارد موجود قانونی، در مدت خدمت در مناطق یاد شده تسهیلات ویژه پرداخت می شود.

نمایندگان همچنین در بند ب این ماده مقرر کردند؛ سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت بخش سلامت در وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی متمرکز گردد.

در بررسی ماده ب این ماده که موافقان و مخالفان فراوانی را به همراه داشت و درخصوصی سازی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مربوط می شد، با پیشنهاد ادیانی راد و رای موافق 162 نماینده، از خصوصی سازی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی جلوگیری شد و با حذف بخش اصلی بند ب که به خصوصی سازی مربوط می شد این ماده به شکل مذکور درآمد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet