شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/08/15 16:30:00
سرویس صحن
ابطحی:

دولت باید بیمه بیکاری، خدمات بهداشتی را به صورت همگانی پرداخت کند

**نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مکلف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایت های مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تامین کند و از زیر بار آن قرار نکند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سیدمحمدجواد ابطحی روز شنبه با استناد به ماده 29 قانون اساسی گفت: براساس اصل 29 قانون اساسی دولت مکلف است برخی خدمات از جمله تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی بیکاری، پیری، از کار افتادگی، بی سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت های پزشکی به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: نباید برخی تکالیف از جمله بهداشت از دولت منتزع شود.

محمدحسین ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ابطحی گفت: تمامی انتزاع از امور تصدی گری بهداشتی و درمانی باید به نحوی باشد که با سیاست های ابلاغی رهبری همخوانی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ‌تمامی مراجعه کنندگان و درخواست کنندگان خدمات درمانی نباید بیش از 30 درصد سهم بیمه بپردازند و باید 70 درصد آن را دولت بپردازند.

نایب رئیس قوه مقننه گفت: به تعبیر رهبری بیمار در هنگام مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی باید تنها دغدغه رفع بیماری داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet