هدر موبایل
1389/08/15 19:07:00
سرویس کمیسیون ها
زمانی با اشاره به طرح تامین آتیه مهر:

اولویت‌های امروز را به جای برنامه‌ریزی برای 20 سال آینده مدنظر قرار دهیم

**سخنگوی کیمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح تامین آتیه مهر امام رضا (ع) تاکید کرد که بهتر است به جای برنامه‌ریزی برای ۲۰ ساله آینده، اولویت‌های امروز را مدنظر قرار دهیم.

"سیدجواد زمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با طرح این سئوال که آیا دولت برای پرداخت مبالغ این طرح به مشکل اعتباری برنخواهد خورد، اظهار کرد: اینکه دولت این توان و قدرت مالی را داشته باشد که به آینده فرزندان کمک کند بد نیست؛ اما مسئله مهم‌تر بودجه و اعتبار آن است که چگونه تامین خواهد شد.

نماینده مردم هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس، افزود: ما باید اولویت‌ها در نظر بگیریم، البته من مخالف کمک نیستم؛ اما اگر اعتباری وجود دارد باید ببینیم که اولویت ما کجاست.

وی اولویت و نیاز جامعه را رسیدگی به اوضاع حال دانست و گفت: اگر اعتباری هست بهتر است صرف اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان شود. بیکاری جوانان و بالارفتن سن ازدواج مهم‌ترین مشکلات امروز ما هستند.

زمانی با طرح این سئوال از دولت که آیا بهتر نیست اگر چنین بودجه‌ای وجود دارد، صرف اشتغال‌زایی شود؟، افزود: مشکلات چند سال آینده را در آینده هم می‌توان حل کرد؛ از سوی دیگر اعتبار پول ارزش امروزی را ندارد و قطعا ارزش آن کاهش پیدا می‌کند بنابراین ما باید به دنبال اولویت‌ها باشیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: بحث کمک کردن به جا و درست است؛ اما در حال حاضر جوانی که امروز به شغل و مسکن نیاز دارد مهم‌تر است، یا کودکی که 20 آینده قرار است از بودجه استفاده کند؟. ما به اندازه کافی زمان برای برنامه‌ریزی برای 20 سال آینده را داریم.

وی همچنین به بررسی این طرح از سوی مجلس اشاره کرد و گفت: به اعتقاد من بهتر است که این‌گونه طرح‌ها به صورت لایحه به مجلس بیاید، چون در این صورت بعد از بررسی کارشناسان دولت، کارشناسان مجلس و مرکز پژوهش‌ها نیز آن را بررسی می‌کنند و این جریان قطعا به نفع همه است.

 در این طرح برای هر نوزاد ایرانی (براساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور) حساب سپرده پس اندازی افتتاح خواهد شد و دولت هنگام افتتاح حساب حداقل10 میلیون ریال برای هر نوزاد اختصاص خواهد داد و علاوه بر آن ماهانه مبلغی از طرف ولی نوزاد و دولت به این حساب واریز خواهد شد این در حالی‌ست که مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طرح تأمین آتیه مهر را مورد ارزیابی قرار داده و اعلام کرده است که اجرای طرح در سال جاری با کسری حداقل 8 هزار میلیارد ریالی روبرو است.    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet