هدر موبایل
1389/08/16 09:08:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار فرستاده ویژه رییس جمهور سودان:

تنها راه مقابله با استعمار و استکبار ایستادگی است

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تنها راه مقابله با خوی استعماری و استکباری آمریکا و غرب ایستادگی محکم در برابر زیاده‌خواهی‌ها و سلطه‌طلبی آنان است.

به گزارش خانه ملت، "مصطفی اسماعیل" فرستاده ویژه رییس جمهور سودان بعد از ظهر روز شنبه 15 آبان ماه با "علی لاریجانی" دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار، ابتدا لاریجانی با اشاره به روابط خوب دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گفت: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سودان از یک روابط راهبردی و مبتنی بر یک زیربنای محکم فرهنگی و سیاسی برخوردارند و سیاست گسترش روابط با کشورهای دوست در منطقه آفریقا به ویژه سودان به حرکت خود ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به نقش برجسته مجالس دو کشور در تحکیم پایه‌های دوستی و همکاری فی‌مابین اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات و همکاری‌ها در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی بین دو کشور حمایت می‌کند.

رییس مجلس شورایاسلامی در ادامه ضمن تبیین ریشه‌های خصومت آمریکا  و غرب با کشورهای مستقل و انقلابی همچون جمهوری اسلامی ایران و سودان خاطرنشان ساخت: دشمنان مشترک دو کشور به سیاست‌های استکباری خود علیه منافع مردم کشورهای مستقل و آزادی‌خواه همچنان ادامه می‌دهند و تنها راه مقابله با خوی استعماری و استکباری آنان ایستادگی محکم در برابر زیاده‌خواهی‌ها و سلطه‌طلبی آنان است که جمهوری اسلامی ایران و سودان به عنوان دو کشور مهم جهان اسلام می‌توانند نقش ممتازی در این ارتباط داشته باشند.

لاریجانی در پایان با تاکید بر ضرورت وحدت و همبستگی اسلامی بین کشورهای جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب اسلامی تاکنون به وحدت و هم‌اندیشی اعضای پیکره بزرگ دنیای اسلام می‌اندیشیده و این عامل مهم را رمز بزرگ سعادت مسلمانان جهان می‌دانسته است.

در ادامه این دیدار، همچنین "مصطفی اسماعیل" فرستاده ویژه رییس جمهور سودان از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای بزرگ و مهم منطقه و دنیای اسلام نام برد و گفت: هنگامی که سیر تاریخی رشد و قدرت جمهوری اسلامی ایران را در ذهن مرور می‌کنیم، ضمن احساس غرور و مباهات، پایداری و مقاومت این نظام در برابر دسیسه‌های دشمنان را رمز این موفقیت و قدرت می‌یابیم.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تقویت هرچه بیشتر ارتباطات و همکاری‌های کشورش را جمهوری اسلامی ایران در زمینه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی اظهار داشت: اراده سیاسی رهبران و مقامات سودان بر گسترش مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فی‌مابین است.

وی در ادامه استمرار توطئه‌های غرب به‌ویژه آمریکا علیه کشورش را با هدف ضربه به وحدت و یکپارچگی ملی سودان ارزیابی کرد و گفت: مقامات آمریکا اذعان کرده‌اند که هرچه در توان داشته‌اند برای اعمال تحریم‌های مختلف علیه سودان به‌کار برده‌اند.

مشاور عالی رئیس جمهور سودان حفظ  وحدت و انسجام بین کشورهای مسلمان را یک ضرورت بزرگ برای دنیای اسلام درحال حاضر خواند و بر آن تاکید کرد.

وی در پایان خواستار سرمایه‌گذاری بخش‌های دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی در پروژه‌های مختلف عمرانی در سودان شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet