هدر اصلی
1389/08/16 09:45:00
سرویس صحن
به دلیل مغایرت با سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری؛

لاریجانی پیشنهاد جایگزینی کمیسیون بهداشت در ماده 42 را قابل طرح ندانست

**رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کمیسیون بهداشت و درمان در ماده ۴۲ لایحه برنامه پنجم توسعه را به دلیل مغایرت با سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری قابل طرح ندانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در زمانی که مسعود پزشکیان نماینده تبریز پیشنهاد کمیسیون بهداشت را به عنوان پیشنهاد جایگزین ماده 42 لایحه برنامه مطرح می کرد، گفت: چون در پیشنهاد کمیسیون بهداشت آمده از منابع صندوق توسعه ملی استفاده شود، این پیشنهاد شما مغایر سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است و بنابراین قابل طرح نیست.

مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت هم در واکنش به این ایراد لاریجانی گفت: این ماده حذف بشود، مشکل بهداشت و درمان کشور حل نمی شود.

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ماده 42 لایحه برنامه پنجم پیشنهاد داده است به منظور توسعه کمی و کیفی بیمه های سلامت، دستیابی به پوشش فراگیر و عادلانه خدمات سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه های سلامت به 30 درصد از طرق مختلف مانند اصلاح ساختار و تجمیع صندوق ها، مدیریت منابع، منطقی نمودن تعرفه ها، استفاده از منابع داخلی صندوق ها و در صورت لزوم از محل کمک دولت و منابع صندوق توسعه ملی اقدام هایی را انجام دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet