انتخابات ریاست جمهوری
1389/08/16 09:55:00
سرویس صحن
دلخوش در اخطار قانون اساسی عنوان کرد:

مغایرت بند «ب» ماده 41 برنامه پنجم توسعه با اصل 72 قانون اساسی

**دلخوش در اخطار قانونی نسبت به بند «ب» ماده ۴۱ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور آن را مغایر اصل ۷۲ قانون اساسی دانست و خاطرنشان ساخت: در این بند به دولت اجازه ادغام صندوق های مختلف را داده است که خلاف شرع است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز یکشنبه 16 آبان و در ادامه بررسی ماده 41 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور" سیدکاظم دلخوش "نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی با استناد به اصل 72 قانون اساسی اظهار داشت: در بند «ب» ماده 41 لایحه برنامه پنجم توسعه به دولت اجازه داده شده است که بخش های بیمه های درمانی کلیه صندوق های موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (5) قانون محاسبات عمومی کشور را در سازمان بیمه خدمات درمانی ادغام نماید.

وی افزود: براساس اصل 72 قانون اساسی مجلس نمی تواند قوانینی را وضع کند که با اصول و احکام رسمی کشور یا قانون اساسی مغایر باشد لذا ادغام این صندوق ها خلاف شرع است چرا که مالکیت این صندوق ها متعلق به افراد و نهادهای مختلف است.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: مثلا مالکین شرکت ملی نفت، درمانگاه آموزش و پرورش یا تامین اجتماعی متفاوت است و اگر ادغامی صورت گیرد خلاف شرع است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با وارد ندانستن این اخطار اظهار داشت: دولت می تواند در این موقعیت ها درصدی را به افراد بدهد اما اصل پول را خود دولت می دهد یعنی به دنبال تبدیل به احسن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet