خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/01 21:52:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با سفیر سودان:

مناسبات ما با سودان از یک عمق استراتژیک برخودار است

لاریجانی در دیدار سفیر سودان به مناسبات ریشه ای تهران - خارطوم اشاره کرد و افزود: مناسبات ما با سودان تنها یک روابط تاکتیکی نیست بلکه از یک عمق استراتژیک برخودار است.

به گزارش خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار"عبدالله بشیر خضر" سفیر سودان در تهران، از ایران و سودان به عنوان دو کشور مهم در منطقه حساس خاورمیانه و شاخ آفریقا نام برد و خاطرنشان کرد: دو کشور در مسائل مختلف اقتصادی و سیاسی از ظرفیت بسیار بالایی برخودارند و در این راستا مجلس شورای اسلامی برای گسترش همکاری ها با سودان آمادگی کامل دارد. 

لاریجانی در ادامه به همکاری های سیاسی دو جانبه و منطقه ای ایران و سودان اشاره کرد و گفت: مواضع سودان در مسائل منطقه ای و حمایت از برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران قابل ستایش است .

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از سودان در قبال توطئه های مختلف علیه حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد.

سفیر سودان در تهران نیز در این دیدار انتخاب لاریجانی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و پیام تبریک رییس مجلس ملی سودان را به وی تقدیم کرد.

عبدالله بشیر خضر، گفت : رییس مجلس ملی سودان امیدوار هستند که با توجه به تجربیات و نفوذ موثر شما در مسائل منطقه ای و بین المللی ، مناسبات پارلمانی میان خارطوم و تهران به بالاترین سطوح ارتقاء یابد.

سفیر سودان در تهران در این دیدار همچنین به نقش مجالس مختلف دو کشور در پیشبرد روابط اشاره کرد و گفت : ما با آگاهی از نقش مهم مجلس در جمهوری اسلامی ایران ، بسیار امیدوار هستیم در دوره جدید مجلس شورای اسلامی مناسبات دو کشور در همه زمینه ها افزایش یابد.

بشیر خضر در ادامه ضمن ابراز خوشنودی از سطح بالای مناسبات سیاسی میان سودان و ایران خواستار گسترش مناسبات اقتصادی همگام با روابط سیاسی گردید و اظهار داشت: سودان پس از اعمال تحریم های اقتصادی علیه این کشور، سیاست نگاه به شرق را در پیش گرفته است و ما بسیار مایلیم تهران در این سیاست خارطوم از اولویت برخوردار باشد.

سفیر سودان در تهران در پایان این ملاقات از سوی رییس مجلس سنای سودان از رییس مجلس شورای اسلامی برای دیدار از این کشور دعوت کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet