شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/15 09:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

اظهارنظر عضو فراکسیون انقلاب اسلامی دز مورد خبر دعوت از جک استراو

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از یکی از سایت های خبری منتسب به علی لاریجانی گفت: متاسفانه در خبر این سایت بجای اینکه ادعای جک استراو مبنی بر دریافت دعوتنامه کتبی از لاریجانی تکذیب شود به ایرنا حمله شده است.

حمید رسایی در گفت وگو با ایرنا تاکید کرد که اگر از وزیر خارجه پیشین انگلیس برای حضور به ایران دعوت شده باشد باید هر چه زودتر این دعوت لغو شود.

وی با بیان این که سابقه دشمنی انگلیس با جمهوری اسلامی ایران به سال ها قبل باز می گردد اظهار داشت که بغض و کینه آنان در مقاطع مختلف در رفتارشان کاملا نمایان است.

رسایی گفت: در زمان جک استراو در موضوع هسته ای، عملکرد نامناسب تیم ایرانی باعث شد تا تیم مذاکره کننده و از جمله انگلیسی ها بسیاری از حقوق ما را نقض کنند، در ایام فتنه سال گذشته نیز وزیر امور خارجه از رفت و آمد های مشکوک انگلیس به ایران پرده برداشت و حتی برخی از عوامل دستگیر شده در اعترافات خود به نقش انگلیس در فتنه و کودتای سال قبل اعتراف کردند.

نماینده تهران در مجلس گفت : علاوه بر تمام اینها ما شاهدیم که بعد از فتنه نیز انگلیس تبدیل به مقری شد برای پناهندگی برخی از عوامل کودتای بعد از انتخابات که از جمله آنها مهدی هاشمی است .

وی افزود : روزهای اخیر نیز یکی از مقام های امنیتی انگلیس حرف از نابودی ایران زده است که این مسائل حاکی از بغض و کینه انگلیسی ها نسبت به ملت ایران است .

وی افزود: ما نه تنها نباید از جک استروا دعوت به عمل آوریم بلکه باید نسبت به هر گونه نرمشی در برابر آنها واکنش نشان دهیم و اساسا مسئولان انگلیسی برای محاکمه در دادگاه های ایران باید به کشور دعوت شوند .

رسایی تاکید کرد من بعید می دانم چنین دعوتی از طرف رییس مجلس شده باشد و ما باید منتظر توضیحات آقای لاریجانی باشیم ولی اگر آقای علی لاریجانی یا هر یک از اعضای گروه دوستی ایران - انگلیس چنین دعوتی از این عنصر به عمل آورده باید آن دعوت هر چه زوتر لغو شود و در عوض طرح کاهش روابط با انگلیس در دستور کار مجلس قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت : مسوولین انگلیس نیز ضمن جبران تمام این اقدامات باید ادبیاتشان را نسبت به جمهوری اسلامی ایران تصحیح کنند و الا به دلیل خیانت های تاریخی شان باید برای محاکمه به ایران دعوت شوند.

رسایی تاکید کرد که متاسفانه چند ماه قبل وقتی طرحی مبنی بر کاهش روابط با انگلیس توسط برخی از نمایندگان تهیه شده بود آقای لاریجانی طرح مذکور را بدون رعایت آیین نامه از دستور خارج کرد و به کمیسیون امنیت ملی ارسال کرد که اعتراض نمایندگان را به دنبال داشت .

وی گفت: در زمان حاضر نیز آقای لاریجانی باید در خصوص دلایل از دستور خارج کردن طرح کاهش رابطه با انگلیس توضیح دهد.

بر اساس اخبار منتشر شده 'جک استراو' وزیر خارجه اسبق انگلیس و عضو فعلی مجلس عوام این کشور قرار است اوایل سال آینده میلادی در راس یک هیات پارلمانی به تهران سفر کند.

وی که پس از کناره گیری از خط مقدم سیاست انگلیس، در هفته گذشته به عنوان رییس مشترک گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران در مجلس عوام منصوب شد گفت: ما اخیرا دعوت نامه ای از سوی رییس مجلس شورای اسلامی ایران برای سفر هیاتی از اعضای گروه دوستی پارلمانی به تهران دریافت کرده ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet