خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/08/15 10:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس:

درخواست جک استراو برای سفر به ایران به وزارت امور خارجه داده شده است

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس اعلام کرد که 'جک استراو' وزیر خارجه پیشین انگلیس از چهار ماه پیش درخواست سفر به ایران را به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن تقدیم کرده است.

حسن نجابت در گفت و گو با ایرنا، افزود: علاوه بر استراو، برخی دیگر از نمایندگان پارلمان این کشور نیز خواهان سفر به ایران هستند که درخواست آنان به وزارت امور خارجه داده شده است.

'جک استراو ' وزیر خارجه اسبق انگلیس که به تازگی به عنوان رییس گروه دوستی پارلمانی مجلس عوام انگلیس با ایران منصوب شده است، روز گذشته در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که اوایل سال‌ آینده میلادی در راس یک هیات پارلمانی و به دعوت رییس مجلس شورای اسلامی به تهران سفر خواهد کرد.

استراو افزود: این دعوت نامه از سوی پارلمان انگلیس پذیرفته شده و قرار است من به اتفاق بن والاس نماینده مجلس عوام از حزب محافظه کار و دیگر رییس مشترک گروه دوستی پارلمانی به جمهوری اسلامی ایران سفر کنیم.

جک استراو طی سال‌های ‎ 2001تا ‎ 2003میلادی در سمت وزیرخارجه انگلیس پنج بار به کشورمان سفر کرد.

جک استراو در دوران ‎ 13ساله حضور حزب کارگر در قدرت(‎ ،(1997-2010علاوه بر مسئولیت وزارت خارجه سمت‌هایی نظیر وزیر کشور، وزیر دادگستری و رهبر جناح اکثریت در پارلمان انگلیس را برعهده داشت. وی از سال ‎ 1979میلادی تاکنون در مجلس عوام این کشور نیز عضویت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet