شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/16 11:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپور:‌

آمریکا تهدیدی جدی برای حقوق بشر در دنیاست

**نماینده شهرضا درمجلس شورای اسلامی گفت:‌ آمریکا از کشورهای زورگو می باشد که نه تنها حقوق بشر در این کشور رعایت نمی شود بلکه تهدیدی جدی برای حقوق بشر در سایر کشورها می باشد.

عوض حیدرپور در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به محکومیت آمریکا توسط اعضای شورای حقوق بشری سازمان ملل متحد در ژنو ، ‌افزود:‌ آمریکای مدعی رعایت حقوق بشر، صدای سازمان ملل متحد را هم در آورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای گفت: ‌این محکومیت در حالی است که سازمان ملل متحد همواره از جنایات سردمداران آمریکا در داخل این کشور و دیگر کشورها چشم پوشی کرده است.

نماینده شهرضا در مجلس تصریح کرد:‌ آمریکا جنایات زیادی را در کشورهایی همچون ویتنام،‌ افغانستان،‌ عراق و ‌کویت به بهانه های مختلف و با کمک ناتو انجام داده و ‌حقوق این ملت ها را پایمال نموده است.

وی گفت:‌ سازمان ملل متحد تنها بخشی از نقض حقوق بشر را مورد بررسی قرار داده در حالی که نقض حقوق بشر در سایر کشورها توسط آمریکا آشکارتر می باشد.

حیدرپور افزود:‌ روشنگری در این خصوص موجب خواهد شد تا مردم آمریکا بفهمند که نیروهای آنان به عنوان ناجی به کشورهای دیگر نمی روند بلکه برای تجاوز می روند.

وی گفت:‌ یک نوع تجاوز و نقض حقوق بشر آمریکا این است که دانشمندان سایر کشورها را به بهانه ارائه خدمات و زندگی بهتر تطمیع و جذب می کند و زمانی که می خواهند بازگردند،‌ آنان را یا سر به نیست و یا به گونه ای تهدید می کنند.

حیدرپور،‌ نوع دوم نقض حقوق بشر آمریکا را علیه شهروندان کشورش دانست و افزود:‌ آنها با آدم ربایی و ‌قتل و زندان های مخوف برای اقرار گرفتن و از طریق اتهام زنی به شهروندان آمریکایی،‌ حقوق بشر را در این کشور زیرپا می گذارند.

وی همچنین گفت:‌ حاکمیت ظالمانه اقتصادی در این کشور نوع دیگری از نقض حقوق بشر در این کشور است که هرچند وقت یکبار شاهد نابسامانی اقتصادی و ورشکستگی عده ای از مردم این کشور به دلیل سیاست های استعماری و ظالمانه آنها می باشیم.

وی تصریح کرد: ‌سازمان ملل متحد موضع گیری شفاف تری را باید انجام دهد چه بسا این سازمان باید ابهامات دنیا علیه این سازمان را در باره جانبداری از آمریکا پاسخگو باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet