خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/16 11:29:00
سرویس صحن
ادیانی‌راد عنوان کرد

رئیس جمهور مسئول استخدام پرستاران است نه مجلس

**علی ادیانی راد در اعتراض به خواسته حسینعلی شهریاری مبنی بر اجازه مجلس برای استخدام پرستاران که رئیس جمهور قول آن را داده بود گفت:مسئولیت استخدام و تامین منابع آن در قانون به عهده دولت است نه مجلس.

به گزارش خبرنگار خانه ملت" علی ادیانی راد "نماینده قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی امروز (16 آبان) در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از برنامه پنجساله پنجم توسعه در تذکری مطابق با اصل 126 قانون اساسی در اعتراض به پیشنهاد حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مبنی بر اجازه مجلس برای استخدام 23 هزار پرستار گفت: در اصل 126 رئیس جمهور مسئولیت امور برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی کشور را مستقیما بر عهده دارد و می تواند اداره آنها را به عهده دیگری بگذارد.

وی افزود: این نوع پردازش به بحث استخدام مغایر اصل 126 قانون اساسی است چرا که رئیس جمهور وعده آن را داده است و گذشته از آن بار مالی زیادی دارد که خود دولت باید محل آن را مشخص کند.

محمدحسین ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست ساعات پایانی جلسه علنی امروز را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: مفاد اخطار شما را نمایندگان در رای خود لحاظ می کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet