هدر موبایل
1389/08/16 12:01:00
سرویس صحن
دلخوش در اخطار قانون اساسی؛

ماده 43 برنامه پنجم مغایر قانون اساسی است

**نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ماده ۴۳ لایحه برنامه پنجم توسعه را مغایر اصول ۵۵ و ۸۵ قانون اساسی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" سیدکاظم دلخوش" نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی  در جلسه علنی امروز یکشنبه در زمان بررسی ماده 43 لایحه برنامه پنجم توسعه در اخطار قانون اساسی، گفت: این ماده لایحه برنامه با اصول 55 و 85 قانون اساسی مغایرت دارد.

وی با اشاره به ماده 43 لایحه برنامه خاطرنشان کرد:با توجه به این که بعضی از صندوق ها و نهادها با مصوبه مجلس ایجاد شده اند براین اساس با توجه به اصل 85 قانون اساسی نمی توانیم اختیارات مجلس را به کسی یا هیاتی واگذار کنیم.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس هم در پاسخ به این اخطار، گفت:پیشنهاداتی است که اگر این پیشنهادات دغدغه ها را رفع بررسی می کنم و نظر خود را اعلام می کنم.

در ماده 43 لایحه برنامه پنجم آمده است:به‌منظور تحقق عدالت در تخصیص منابع و امکانات مادی کشور، کاهش فقر و نابرابری درآمدی، دولت در چهارچوب قانون هدفمندکردن یارانه‌ها نسبت به تدوین سیاستها و ساز و کارهای اجرائی مورد نیاز، اصلاح ساختاری نهادهای حمایتی و صندوقهای بیمه‌ای از طریق ادغام یا تجمیع ساختاری یا مدیریتی یا واگذاری وظایف و منابع و انحلال اقدام نماید.

براساس تبصره این ماده نیز اجرا این حکم درمورد کمیته امداد امام خمینی(ره) و نهادهای حمایتی زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری منوط به اذن ایشان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet