خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/16 12:14:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد در پاسخ به اخطار شهرزاد

تاکید رهبر معظم بر تعامل و همکاری دولت و مجلس بود

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار مشترک مجلس و دولت با مقام معظم رهبری برای حل اختلاف بین دو قوه درخصوص لایحه برنامه پنجم توسعه کشور گفت: رهبری معظم در این دیدار تاکید داشتند با توجه به اهمیت برنامه و نقش آن در ترسیم نقشه راه کشور، دولت و مجلس در عالی ترین منطقه تعامل و همکاری حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز یکشنبه 16 آبان و در ادامه بررسی پیشنهادات الحاق به ماده 42 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور "محمدکریم شهرزاد "نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی با استناد به بند 7 اصل 110 قانون اساسی اظهار داشت:در جریان مذاکرات برنامه پنجم مشاهده شد که بعضی از همکاران به صورت مقطعی و پراکنده به مطالبی که در جلسه مشترک دولت و مجلس با رهبری معظم مطرح شده بود اشاره کردند.

وی افزود: به موجب بند 7 اصل 110 قانون اساسی رفع اختلاف در قوه از اختیارات رهبری معظم است و در این جلسه هم که برای رفع اختلاف بین دولت و مجلس تشکیل شده بود مقام معظم رهبری رهنمودهایی فرمودند و شاخص هایی را برای حل اختلاف بین دو قوه مطرح کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر این که رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنای رفع اختلاف در کمیسیون تلفیق بود خاطرنشان ساخت: از هیات رئیسه درخواست می کنم مشروح این جلسه را در صحن علنی قرائت کنند تا سایر همکاران و نمایندگان هم در جریان رهنمودهای معظم له قرار گیرند و آن را در نظرات و آراءشان لحاظ کنند تا اختلافات نیز کمتر شود.

شهرزاد تاکید کرد: رهنمودهای رهبری به عنوان فصل الخطاب بوده و باید در جریان بررسی لایحه برنامه پنجم مورد توجه همه نمایندگان قرار گیرد.

نماینده اصفهان ادامه داد: اگر نمایندگان در جریان فرمایشات رهبری بودند روز گذشته به 10 درصد برداشت از محل هدفمندسازی یارانه ها که در راستای تضعیف مجلس بود رای نمی دادند.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به اخطار شهرزاد اظهار داشت: در بحث هدفمندسازی یارانه ها همکاران محترم مطمئنا در راستای اجرای این قانون با توجه به ظرفیت هایی که در قانون پیش بینی شده و فراز و نشیب هایی که در مسیر اجرای آن وجود دارد آن را در مصوباتشان لحاظ خواهند کرد.

وی درخصوص جلسه مشترک دولت و مجلس با رهبری معظم برای حل اختلاف بین دو قوه نیز گفت: همکاران و دوستان عزیز در فضای مباحث و گفتگو و رهنمودهای معظم له هستند اما کلیت آن را در مورد می توان ذکر کرد.

ابوترابی تصریح کرد: اولا مقام معظم رهبری تاکید داشتند که با توجه به اهمیت برنامه و نقش آن در ترسیم نقشه راه کشور دولت و مجلس عالی ترین سطح تعامل، همکاری را داشته باشند و با نزدیک ترین دیدگاه به یکدیگر این برنامه را نهایی نمایند و انشاءالله همانطور که در کمیسیون تلفیق این منویات رهبری محقق شد در صحن علنی هم با همکاری و مشارکت پیش برویم.

ابوترابی فرد با بیان این که براساس فرمایشات رهبری نباید بار مالی اضافه را به دولت تحمیل کرد خاطرنشان ساخت: رهبری همچنین تاکید کردند که تکالیفی که منابع مالی آن خارج از ظرفیت و توان کشور است و بار مالی اضافه را به دولت طی 5 سال آینده تحمیل می کند، در برنامه پیش بینی نماییم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از نمایندگان خواست در چارچوب فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کنند تا مجلس به یک نقطه مطلوب و راهگشا در این مساله دست یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet