هدر موبایل
1389/08/16 12:37:00
سرویس صحن
توکلی در اخطار قانون اساسی تاکیدکرد:

نبایدبارمالی زیادی را به دولت تحمیل کرد

**توکلی ضمن مخالفت با پیشنهاد الحاقی به ماده ۴۲ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور خاطرنشان ساخت این پیشنهاد الحاقی بار مالی زیادی را به دولت تحمیل می کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز یکشنبه 16 آبان در ادامه بررسی ماده 42 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور "احمد توکلی" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در اخطار قانونی با استناد به اصل 126 قانون اساسی اظهار داشت: این اصل تاکید دارد که رئیس جمهور مسئولیت امور برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی کشور را مستقیما بر عهده دارد.

وی ضمن مخالفت با پیشنهاد الحاقی به ماده 42 که از سوی شهریاری و قاضی زاده مطرح شده بود افزود: ما نیز همانند آقای شهریاری و قاضی زاده این اعتقاد را داریم که پرستار و مراقبت بالینی است ولی این که در این برنامه دولت را مکلف کنیم سالانه 15 هزار نیرو را استخدام کند چون برآورد دقیقی از این مساله وجود ندارد بار مالی زیادی را به دولت تحمیل می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی به دیدار اخیر کمیته مشترک دولت و مجلس با مقام معظم رهبری اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری در این دیدار تاکید داشتند که بار مالی زیادی را بر عهده دولت نگذارید .

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت با وارد دانستن این اخطار گفت: خود من در این دیدار حضور داشتم و شاهد بودم که رهبری معظم تاکید کردند بار مالی خارج از توان دولت را بر عهده دولت نگذارید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet