هدر موبایل
1389/08/16 12:54:00
سرویس صحن

نمایندگان به گنجاندن استخدام نیروهای بالینی در قالب برنامه رای ندادند

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با گنجاندن استخدام نیروهای بالینی در قالب برنامه پنجم توسعه موافقت نکردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی درادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم توسعه با پیشنهاد الحاقی بند ی ماده 42 این لایحه که از سوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح شد؛ با 71 رای موافق،‌70 رای مخالف و 19 رای ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند.

در این پیشنهاد الحاقی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی آمده بود:‌ دولت موظف است تشکیلات نیروی انسانی مربوط به واحدهای بهداشتی درمانی براساس شبکه گسترش خدمات بهداشتی درمان کشور و سطح بندی خدمات درمان بستری بر مبنای برآورد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تامین و اعتبار مربوطه را در بودجه سالانه به گونه ای در نظر گیرد که تا پایان برنامه پنجم برای کل نیروها به ازاء هر تخت بیمارستانی به رقم 2 و برای پرستاران به رقم 3/1 را نفر به ازاء هر تخت بیمارستانی دسترسی پیدا کند.

براساس این پیشنهاد الحاقی به ماده 42 لایحه برنامه، همچنین دولت موظف است بودجه سالانه ناشی از اجزا این قانون را با اولویت مناطق محروم تامین نماید.

براساس تبصره این ماده الحاقی در اجرا حکم فوق دولت موظف است سالانه پانزده هزار نفر از نیروهای بهداشتی درمانی را به گونه ای استخدام نماید که حداقل 55 درصد آن را از کادر پرستاری تشکیل دهد.

براساس تبصره 2 این ماده الحاقی نیز، به منظور اجرا قانون ارتقا بهره وری نیروهای بالینی نظام سلامت دولت موظف است در سال اول اجرای برنامه بیست و سه هزار نفر نیروی بالینی را استخدام نماید این مجوز استخدامی ویژه اجرای قانون ارتقا بهره وری نیروهای بالینی نظام سلامت بوده و مستقل از مجوز استخدام وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی در طول برنامه پنجم توسعه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet