شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/02 10:12:00
سرویس صحن
برای بررسی طرح ها و لوایح باقیمانده از مجلس هفتم

رئیس مجلس خواستار تشکیل جلسات کمیسیون ها در روزهای آینده شد

رئیس مجلس شورای اسلامی از اعضاء کمیسیون ها خواست برای بررسی طرح ها و لوایح اعاده شده از شورای نگهبان و باقیمانده از مجلس هفتم در روزهای آینده تشکیل جلسه دهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر "علی لاریجانی" در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز یکشنبه  با اشاره به اتمام کار شعب در انتخاب اعضای کمیسیون و تشکر از نمایندگان و روسای شعب گفت: روسای شعب تلاش کردند تا نمایندگان در کمیسیون های درخواستی خود عضویت یابند.

وی افزود: در انتخابات نمایندگان در کمیسیون ها، بعضی تفاوت رای را نیز ما شاهد بودیم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: هیات رئیسه در برخی موارد نظراتی داشت که با روسای شعب نیز جلساتی برگزار کرد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: مکانیزم در آیین نامه داخلی این است که روسای شعب با مسئولیت نواب رئیس می توانند تصمیم بگیرند، امیدواریم این چند مورد حل شود.

وی تصریح کرد: به هر حال هیات رئیسه مجلس کاری که توانست مطابق آیین نامه انجام دهد، انجام داده است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش، از کمیسیون های مجلس خواست تا در روزهای آینده تشکیل جلسه دهند.

وی گفت: هم اکنون چند موضوع وجود دارد که باید با سرعت بیشتری در کمیسیون ها بررسی شود. کمیسیون برنامه و بودجه باید لایحه یک فوریتی در مورد خشکسالی و سرمازدگی را بررسی کند امیدواریم این کار فردا انجام شود.

رئیس مجلس اظهار داشت: هم اکنون حدود 33 طرح و لایحه اعاده شده از شورای نگهبان وجود دارد که کمیسیون ها باید نظر خود را به مجلس ارائه دهند.

وی گفت: حدود 170 طرح نیز از مجلس هفتم باقیمانده است که کلیات (شور اول) برخی از آنها تصویب شده که کمیسیون ها باید این طرح ها را بررسی کنند که آیا این طرح مورد نظر مجلس است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: موارد دیگری نیز در مجلس وجود دارد که نمایندگان می توانند بررسی کنند که اگر با 25 امضا تقاضای بررسی به هیات رئیسه تقدیم شود در دستور کار قرار می گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet