خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/16 15:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

5+1 استراتژی مذاکره-قطعنامه را کنار بگذارد

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ۱+۵ همواره در مذاکرات از استراتژی "مذاکره - قطعنامه" استفاده کرده است گفت: این استراتژی کهنه شده و شکست خورده و بهتر است غربی ها استفاده از این استراتژی در مذاکرات پیش رو را کنار بگذارند.

کاظم جلالی در گفتگو با مهر، در خصوص مذاکرات پیش رو بین ایران و 1+5 گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا در بحث هسته ای بهترین روش را مذاکره می دانست اما مذاکراتی که هدفمند، چارچوب دار و منتج به نتیجه شود.

وی گفت: متاسفانه برخی ها تلاششان در دنیای غرب این بود که هر زمان مذاکرات می رفت که منتج به نتیجه شود ، بازی را به هم بزنند.

نماینده شاهرود ابراز امیدواری کرد که مذاکرات پیش رو مذاکراتی ثمر بخش و تضمین کننده حقوق هسته ای جمهوری اسلامی ایران باشد.

جلالی گفت: جمهوری اسلامی بسته پیشنهادی خود را از گذشته ارائه کرده و بی تردید مذاکرات بر روی مشترکات بسته های پیشنهادی طرفین می تواند یکی از بهترین روش ها باشد.

وی یاد آور شد : جمهوری اسلامی ایران در بسته های پیشنهادی خود همواره تاکید کرده است که آماده است از ظرفیت ها و پتانسیل خود در حل و فصل مسائل منطقه ای و بین المللی استفاده کند، ایران یک قدرت بزرگ منطقه ای و بین المللی است و می توان از این قدرت استفاده کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: قرار دادن ایران در پیچ و خم های موضوعات حاشیه ای عملا هیچ نتیجه ای برای کسانی که تا کنون چنین پیچ و خم هایی را ایجاد کرده اند ندارد، برخی از کشورهای غربی دیدند که جمهوری اسلامی ایران عملا مسیر خود را می پیماید و این مسیر مسیر درستی است. جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که زیاده خواه نیست و بر حقوق هسته ای خود کاملا تاکید دارد و بر همین اساس گام های بعدی را بر می دارد.

جلالی در پاسخ به این سئوال که چقدر امکان عدم کارشکنی از سوی 1+5 را پیش بینی می کند، گفت: 1+5 در مذاکرات تا کنون یک استراتژی را پیش گرفته بود که عبارت است از مذاکره - قطعنامه؛ که این استراتژی شکست خورده است و بهتر است غربی ها استفاده از این استراتژی را کنار بگذارند و به سمتی پیش بروند که این مذاکرات برای ملت ایران شفاف و روشن باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet