شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/16 15:09:00
سرویس کمیسیون ها
ابوترابی‌فرد در افتتاحیه نمایشگاه عملکرد شهرداری تهران:

مجلس اعتماد خود را به مدیریت شهری ثابت کرده است

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که نگاه مجلس به مدیریت شهری یک نگاه ویژه است، گفت: نمایندگان اعتماد خود را به مدیریت شهری در طرح ها و لوایح و در تخصیص منابع مالی ثابت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدحسین ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عملکرد حوزه اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران در محل مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: تلاش شهرداری بر این است که مشارکت شهروندان تهرانی در مدیریت شهر تهران را ارتقاء ببخشد و یک نگاه صحیح در مسائل اجتماعی و فرهنگی تهران به نمایش گذارد.

وی با اشاره به 150 محله شهر تهران گفت: برای هر محله برنامه ای برای هویت بخشی در نظر گرفته شده است که گام بلندی است برای تهران که با مجموعه ای از هویت های دینی و اخلاقی، یکی از مهمترین پایتخت های جهان است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه نگاه ما به حوزه مدیریت شهری یک نگاه ویژه است، ادامه داد: نمایندگان در مجلس اعتقاد دارند یکی از حوزه هایی که باید به آن توجه ویژه نمود و حتی از منابع عمومی برای ارتقاء به مردم از آن استفاده کرد حوزه مدیریت شهری است و این مساله را در لوایح و طرح های مجلس شورای اسلامی و در تخصیص منابع تثبیت کرده اند و در برنامه پنجم هم به صورت برجسته ای مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: افزایش سهم مدیریت شهری از مالیات بر ارزش افزوده که در برنامه پنجم پیش بینی شده است گامی بلندی برای تقویت منابع مالی شهرداری ها در جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم است.

ابوترابی فرد اظهار داشت: نگاه ما در برنامه پنجم این بوده است که فضای کسب و کار را در شهر روان نماییم و شهرداری ها جهت دهی خود را به سمتی سوق دهند که مردم بتوانند با تسهیلات بهتری به حوزه کسب و کار بپردازند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری به عنوان یک نهاد الگوساز در سراسر کشور می تواند برای ارتقاء فعالیت های فرهنگی راهگشا باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet