شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/08/16 15:46:00
سرویس بین الملل
کوثری:

ایران پیگیر تغییر ساختار سازمان ملل متحد است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، بررسی پرونده نقض حقوق بشر در امریکا از سوی شورای حقوق بشر را قطع دست نظام سلطه دانست که نخستین بار اتفاق افتاده است؛ اما تاکید کرد که ضمانت اجرایی محکمی در این رابطه وجود ندارد.

"اسماعیل کوثری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به بررسی پرونده نقض حقوق بشر در امریکا توسط شورای بین‌الملل حقوق بشر اظهار کرد: این اجلاس و نشست برای نخستین بار است که پرونده نقض حقوق بشر در آمریکا را بررسی می‌کند و حرکت بزرگی است که تا به امروز کسی به آن نپرداخته بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، تاکید کرد: این مباحث در حالی مطرح می‌شود که آمریکا با شدت حقوق بشر را نقض می‌کند و با استفاده از ایجاد فضای روانی و به کارگیری رسانه‌های مختلف، کسان دیگری را محکوم می‌کند.

وی با بیان این مطلب که آمریکا بیشترین زندانی را نسبت به جمعیتش دارد، گفت: این کشور جنایت‌های زیادی نه تنها در کشور خود بلکه در گوشه و کنار جهان کرده است و زندانیان آنجا در وضعیت بدی به سر می‌برند.

کوثری ادامه داد: این مسئله‌ای است که باید در این اجلاس بررسی و به آن پرداخته شود، البته با اعمال نفوذ و قدرت آمریکا ممکن است کاری بکنند که نتیجه این موضوع و بررسی اعلام نشود؛ اما ایران و سایر کشورها همچنان مصمم هستند که این موضوع به طور کامل بررسی شود.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس، همچنین به جنایت‌های آمریکا در عراق و افغانستان اشاره کرد و افزود: آمریکا کشوری است که دم از دموکراسی و آزادی می‌زند و این واقعیت باید برای همه روشن شود که در خود آمریکا شدت جنایت‌هایش بیش از کشورهای دیگر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با تاکید براینکه مخالف هرگونه خشونت حکومت‌ها نسبت به مردم هستیم، گفت: برخورد ناشایست و بد با مردم و زندانی‌ها را قبول نداریم؛ اما مسئله مهم این است که نمی‌گوییم که خودمان بدون اشتباه هستیم؛ اما کسانی که مدعی آزادی و دموکراسی هستند باید پاسخگو باشند.

کوثری تاکید کرد: ما امیدواریم که در همان اجلاس که بیشتر کشورهای جهان در آن حضور دارند، نتیجه این بررسی به همه دنیا اعلام شود، حتی اگر آمریکا و یا هماتایانش مانع از این کار شوند جهان را باید با این واقعیت روبرو کنند تا دست نظام سلطه در جهان قطع شود.

وی در ادامه ضمانت اجرایی سازمان ملل متحد را قوی و محکم ندانست و تصریح کرد: به دلیل اینکه آنها اداره کننده این سازمان هستند ضمانت اجرایی محکمی در ساختار سازمان ملل وجود ندارد، به همین علت است که ایران پیگیر تغییر ساختار این سازمان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet