خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/08/16 15:56:00
سرویس صحن
نمایندگان با تصویب ماده 44 برنامه پنجم مقرر کردند؛

حمایت ویژه از زنان سرپرست خانوار در طول برنامه پنجم

**نمایندگان در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه دولت را مکلف به توانمندسازی و حمایت از زنان سرپرست خانوار، معلولان و سالمندان در طول اجرای برنامه پنجم توسعه کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس عصر امروز در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه با 181 رای موافق اقدام به تصویب ماده 144 این برنامه کردند.

باتصویب ماده 44 مقرر شد؛ به‌منظور توانمندسازی افراد و گروه های نیازمند به‌ویژه زنان سرپرست خانوار و معلولان نیازمند با تأکید بر برنامه‌های اجتماع محور و خانواده محور، با استفاده از منابع بودجه عمومی دولت و کمک های مردمی اقدامات زیر توسط دولت انجام می‌شود:

الف- طراحی نظام سطح‌بندی خدمات حمایتی و توانمندسازی متناسب با شرایط بومی، منطقه‌ای و گروه های هدف حداکثر تا پایان سال اول برنامه و فراهم نمودن ظرفیت های لازم برای استقرار نظام مذکور در طول برنامه.

همچنین نمایندگان باتاکید بر توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در بند ب این ماده مقرر کردند؛

ب - اجرا برنامه‌های توانمندسازی به‌گونه‌ای که حداقل سالانه ده‌درصد (10%) خانوارهای تحت پوشش دستگاه های حمایتی به استثناء سالمندان و معلولان ذهنی، توانمند شده و از پوشش حمایت های مستقیم خارج شوند.

نمایندگان مجلس همچنین با حمایت ویژه از زنان سرپرست خانوار در طول برنامه پنجم باتصویب بند ج از ماده 44 دولت را مکلف کردند؛

ج - تأمین حق سرانه بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار نیازمند، افراد بی‌سرپرست و معلولان نیازمند در طول سال های اجرا برنامه.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet