هدر موبایل
1389/08/16 18:31:00
سرویس سیاسی
در دیدار سفیر اندونزی صورت گرفت

تاکید بروجردی بر جایگاه تعیین کننده کشورهای اسلامی در تعاملات بین‌المللی

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار سفیر اندونزدی در تهران به جایگاه تعیین کننده کشورهای اسلامی در صحنه تعاملات بین‌المللی اشاره کرد و افزود: کشور اندونزی به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور اسلامی از ظرفیت و توانمندی فراوانی برای حضور قدرتمند در صحنه بین‌المللی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت علاالدین بروجردی ظهر امروز در دیداربا ایوان ویراناتا اجاتما سفیر اندونزی در تهران با تاکید بر اهمیت گسترش روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی گفت: مجلس شورای اسلامی از توسعه ارتباطات و مناسبات دو کشور در تمامی عرصه‌های تجاری، اقتصادی و فرهنگی استقبال و حمایت می‌کند.

ایوان ویراناتا اجاتما سفیر اندونزی در تهران نیزدر این دیدار توسعه و تقویت همکاری‌های فیمابین را برای کشورش بسیار بااهمیت خواند و گفت: اجرای تفاهم‌نامه‌های همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های گوناگون می‌تواند فضای جدیدی در مناسبات دو کشور ایجاد کند.

وی در ادامه بخش انرژی را از مهمترین عرصه‌های همکاری دو کشور خواند و بر اهمیت اجرای توافقات فیمابین در این زمینه تاکید کرد.

سفیر اندونزی در پایان خواستار تسریع در اجرای توافقنامه مربوط به راه‌اندازی خط پرواز مستقیم هوایی میان تهران و جاکارتا شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet