خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/16 21:20:00
سرویس سیاسی

لاریجانی با وزیر‌ امور خارجه سنگاپور دیدار کرد

**«جرج‌یو» وزیر‌ امور خارجه سنگاپور بعدازظهر امروز یکشنبه با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اظهار خرسندی از روند رشد و گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های گوناگون بویژه اقتصادی گفت: دو کشور هنوز از فرصت‌های فراوانی برای گسترش مناسبات دوستانه فی‌مابین در عرصه‌های مختلف برخوردارند.

وی رهایی از نظام دیکتاتوری وابسته و دست‌یابی یه استقلال سیاسی و اقتصادی را حقایق ذی‌قیمتی دانست که ملت ایران با انقلاب اسلامی به آن دست یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه طرح موضوعات پرونده هسته‌ای و حقوق بشر علیه ایران را ماجراجویی‌های قدرت‌های بین‌المللی علیه ملت ایران دانست و افزود: مردم ایران با فشار از مقاومت و استقلال سیاسی خود دست نخواهند کشید.

لاریجانی ادعاهای مطرح شده علیه کشورمان ‌در این زمینه‌ها را دروغین خواند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رفتارهای دوگانه قدرت‌های بین‌المللی در زمینه هسته‌ای و مبارزه با تروریسم تصریح کرد:‌ این رفتارهای دوگانه منطقه را با آشفتگی‌‌های فراوانی مواجه کرده ‌که نتایج آن در عراق و افغانستان به‌وضوح نمایان است.

«جرج‌یو» وزیر‌ امور خارجه سنگاپور نیز در این دیدار با بیان این که سنگاپور خود را متعهد به گسترش روابط همه جانبه دراز مدت با ایرانی می‌داند، افزود:‌ سنگاپور مایل است ایران نقش‌ گسترده‌ای در آسیا داشته باشد.

وی با بیان این که سنگاپور استفاده از فن‌آوری صلح‌‌آمیز هسته‌ای را حق کشورها می‌داند، تصریح کرد:‌ دوره سلطه غربی‌ها بر آسیا پایان یافته است.

وزیر خارجه سنگاپور راه حل مسائل هسته‌ای ایران را در گفت‌وگو و مذاکره دانست و ابراز امیدواری کرد مشکلات کنونی با سربلندی و عزت مردم ایران پایان یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet