هدر موبایل
1389/08/17 11:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عوض حیدرپور:

مذاکرات ایران با 1+5 در چارچوب بیانیه تهران هدایت خواهد شد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت قرار دارد لذا مذاکرات طبق خواست ایران در چارچوب بیانیه تهران هدایت خواهد شد.

عوض حیدرپور شهر رضایی نماینده مردم شهررضا و سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان به بسته سیاسی ایران برای مذاکراه با غرب اشاره کرد و گفت: از آنجا که بیانیه تهران مبنای مذاکرات پیش رو خواهد بود لذا مذاکرات حول محور این بیانیه هدایت خواهد شد.

وی خلع سلاح هسته ای را از مهمترین موضوعات مذاکره با گروه 1+5 دانست و اظهار داشت: مباحثی چون سلاح هسته ای و برداشتن حق وتو در دستور کار گفت و گوی ایران و 1+5 جهت مدیریت بهتر آینده جهان قرار دارد.

وی با اشاره به توانایی دیپلماسی ایران جهت شرکت در دور جدید مذاکرات تصریح کرد: قدرت دیپلماسی ایران و آمادگی دولتمردانمان برای حضور در مذاکرات و در پی آن هدایت مذاکرات آتی در چارچوب بیانیه تهران خط بطلانی بر اخلال کشورهای غربی در مسیر فعالیت صلح آمیز انرژی هسته ای ایران خواهد بود.

وی با اشاره به مذاکرات پیش روی ایران و گروه 1+5 خواسته های ایران و غرب را از این نشست متفاوت دانست و اذعان داشت: ماحصل مذاکرات آتی برای ایران با توجه به حقوق کشورها در دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای مطلوب خواهد بود لذا کشورهای عضو گروه 1+5 بایستی خود را برای پذیرش بیانیه تهران آماده سازند.

حیدرپور با تأکید بر اینکه انجام مذاکره سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران است اظهار داشت: موضع ایران از دور اول مذاکرات کاملاً مشخص بوده و کشورهای عضو گروه 1+5 نمی توانند هیچ تغییری را در آن به وجود آورند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر طرفین مذاکراه بایستی به طور عادلانه و برابر سر میز مذاکره حاضر شوند تا گفت و گوها به نتایج مطلوب برسد.

وی با اشاره به تلاش غربی ها برای کوتاه آمدن ایران از مواضع خود اذعان داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت قرار دارد لذا مذاکرات طبق خواست ایران در چارچوب بیانیه تهران هدایت شده و غربی ها متضرر خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet