خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/17 11:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کمیته رسانه مجلس خواستار شد:

وزارت ارشاد مواضع سخت گیرانه‌ای را در قبال شبکه یورونیوز اتخاذ کند

**عضو کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط سخت خبرنگاران ایرانی در کشورهای اروپایی اظهار داشت: وزارت ارشاد با تکیه بر اصل رفتار متقابل باید شرایط سخت گیرانه ای را در قبال فعالیت های محدود این شبکه در کشور اتخاذ کند.

بیژن نوباوه نماینده مردن تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه هنوز دفتری از سوی یورونیوز در تهران تأسیس نشده تصریح کرد: وزارت ارشاد با توجه به اصل رفتار متقابل باید شروط سخت گیرانه‌ای را برای فعالیت محدود این شبکه در کشور اتخاذ کند.

وی با اشاره به شرایط سخت خبرنگاران ایرانی در کشورهای اروپایی و معلق بودن فعالیت آنها در خارج از کشور اظهار داشت: با توجه به عملکرد جاسوسانه این شبکه بر ضد امنیت نظام، وزارت ارشاد نباید به راحتی به این افراد مجوز فعالیت رسانه ای در کشور اعطا کند.

وی افزود: وزارت ارشاد اعطای مجوز به این افراد را باید طبق اصل رفتار متقابل منوط به اعطای ویزا و مجوز به خبرنگاران ایرانی در اروپا نماید.

وی تصریح کرد: در صورتی که خبرنگاران شبکه یورو نیوز اقدامات خلاف امنیت و مصالح کشور مرتکب شده یا رفتار کشورهای اروپایی در قبال خبرنگاران ایرانی تغییری نکند کمیته رسانه کمیسیون فرهنگی با دعوت از وزیر ارشاد پیرامون ادامه فعالیت این شبکه در کشور تصمیم گیری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet