هدر موبایل
1387/04/02 12:15:00
سرویس صحن
دلخوش در تذکری آیین نامه ای:

همه نمایندگان در پیگیری امور قانونگذاری و نظارت یکسان هستند

دلخوش طی تذکر آیین نامه ای گفت: براساس ماده ۲۳ بند ۱۱ و اصول قانون اساسی همه نمایندگان در پیگیری امور قانونگذاری و نظارت یکسان هستند. اگر بنا باشد از همین ابتدای مجلس برخی آقایان برتری بر دیگران داشته باشند منصفانه نیست و متاسفانه هیات رئیسه هم خوب راهنمایی نمی کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم دلخوش با بیان اینکه یکی از دغدغه های ما دوره قبل نیز همین بود خطاب به لاریجانی افزود: شما رئیس مجلس هشتم هستید نه هفتم. در دوره هفتم کل مجلس توافق کرد که روزانه چند اخطار داده شود و مسایلی که مربوط به جلسه آن روز است با رای نمایندگان مورد تصویب قرار گیرد.

دلخوش خاطرنشان کرد: بنده قبل از آقای علیخانی تذکر داده بودم. نباید این اجازه را می دادید دیگرانی که نوبتشان عقب تر از ماست اینگونه صحبت کنند. ما اخیرا می بینیم که این حرکات شروع شده است. ما به شما ارادت ویژه داریم.

وی ادامه داد: روزنامه دیروز اعلام کرده که مجلس جلسه ای با دولت داشت. در حالیکه آن جلسه مجلس نبود. چند نفر از نمایندگان که در بخش های مختلف هستند را نمی توان کل مجلس دانست. اما متاسفانه یکی از مشکلاتمان در کشور این است که بعضی از تئوری های پوسیده اقتصادی در برخی مواقع موجب مشکلات اقتصادی شده است. بعد همان آنها بروند و با دولت بنشینند و صحبت کنند. در یک زمان برخی آقایان در مخالف دولت و گاه نیز موافق دولت و گاه موافق مجلس و گاه نیز مخالف مجلس اظهارنظر می کنند. این دور از شان مجلس است.

نماینده صومعه سرا اظهار داشت: اگر بناست مجلس با دولت یا قوه دیگر جلساتی داشته باشد این را باید مجلس تشخیص دهد. من به عنوان عضوی از کمیسیون اقتصادی به برخی دیدگاه های تئوریک اقتصادی توسط برخی تئوریسین ها که فقط از روی کتاب ها مسایل اقتصادی را مطرح می شود گله مندیم.

وی افزود: امروز هم اگر مشکلات اقتصادی داریم یکی از دلایل آن نیز همین است.

دلخوش خاطرنشان کرد: براساس اصل 86 قانون اساسی نمایندگان مجلس در مقابل ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رای خود آزادند و نمی توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده اند و یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده اند تعقیب یا توقیف کرد.

وی خطاب به لاریجانی گفت: جنابعالی بزرگواری کردید در پیگیری حقوق نمایندگان. بنده این اطلاع را دارم ولی همکار نماینده ای که در مجلس هفتم چهار سال تمام در مجلس در جهت تحقق اهداف نظام کمک و حمایت کرده است چطور می شود که پس از تحقیق و تفحصی امروز در شرایطی که اصل 86 قانون اساسی این حقوق را برای نمایندگان قائل شده، اینگونه رفتار می کنند. آیا این مصونیت فردا برای سایر نمایندگان هم باقی خواهد ماند؟ این از همین ابتدای مجلس هشتم برای اینکه شما بتوانید مدیریت بهتری انجام دهید و حقوق نمایندگان مجلس حفظ شود استدعا دارم این موارد را پیگیری نمایید.

رئیس مجلس نیز در پاسخ به وی در خصوص جلسه دولت با تعدادی از نمایندگان گفت: خود شما هم مکررا با رئیس جمهور جلسه می گذارید این که احتیاج به مصوبه مجلس ندارد. هر کدام از نمایندگان می توانند با روسای دو قوه مجریه و قضاییه جلسه بگذارند. آن جلسه دولت و مجلس نبود اما جلسه مشترک دولت و مجلس امروز بعد از ظهر ساعت 6 می باشد. حال ممکن است رسانه در اعلام این خبر اشتباه کرده باشند.

وی در مورد بحث قوه قضاییه گفت: نمایندگان آزادند و تحقیق و تفحص هم حق آنهاست. این موردی که پیگیری شده بود راجع به فردی خارج از قوه مقننه بود. البته پیگیرهایی صورت گرفت و در حال حل این مشکل نیز می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet