هدر موبایل
1389/08/17 13:21:00
سرویس صحن
کوثری:

تنها یک درصد از بودجه سالیانه کشور به ایثارگران و رزمندگان اختصاص یافته است

**کوثری طی یک تذکر آئین‌نامه‌ای با تاکید بر این که تنها یک درصد از بودجه سالیانه کشور به ایثارگران، رزمندگان، جانبازان و خانواده‌های شهدا اختصاص یافته است خاطرنشان ساخت: متاسفانه مشاهده می‌شود که به بهانه‌های مختلف از همین یک درصد هم زده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز دوشنبه 17 آبان و در ادامه بررسی مواد مربوط به ایثارگران،"اسماعیل کوثری" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تذکر شفاهی با استناد به مواد 11 و 22 آئین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: آن روز که بچه ها به جبهه رفتند به فکر کسب امتیاز از نظام نبودند بلکه خود را بدهکار به نظام می دانستند.

وی افزود: بودجه سالیانه کل کشور 367 میلیارد تومان است که از این مقدار تنها 3 هزار و 200 میلیارد تومان یعنی کمتر از یک درصد از بودجه سالیانه به ایثارگران، جانبازان،رزمندگان و خانواده های شهدا اختصاص یافته است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که بخش اعظم این مقدار صرف امور درمانی ایثارگران و جانبازان می شود گفت: متاسفانه مشاهده می شود که به بهانه های مختلف از این یک درصد هم زده می شود.

کوثری ادامه داد: هر چقدر برای ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدا کار کنیم باز هم کم است چرا که عزت و سربلندی امروز ما برخاسته از تلاش و از خودگذشتگی آن روز این عزیزان است.

"محمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر کوثری گفت: خدمات و تلاشهای ایثارگران و رزمندگان به هیچ وجه قابل ارزش گذاری نیست و جبران آن از ظرفیت و توان ما خارج است.

وی افزود: مطمئنا آنها در راه خدمت به اسلام و مملکت حرکت نموده اند و جنابعالی هم از مصادیق بارز آن هستید.

ابوترابی فرد به تصویب بند ب ماده 48 لایحه برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در بند ب ماده 48 مقرر شد که تمام هزینه های درمانی این عزیزان توسط دستگاه های اجرایی یا بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت شود.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: امیدواریم مصوبات مجلس و اقدامات دولت بتواند بخشی از خدمات این عزیزان را جبران کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet