حلول ماه ربیع الاول
1389/08/16 15:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی:

پولی‌شدن دانشگاه‌های دولتی مانع بروز استعدادها خواهد شد

**عضو کمیسیون آموزش مجلس پولی شدن دانشگاه‌های دولتی را مانع بروز استعدادهای اقشار طبق پائین اقتصادی دانست و گفت: مجلس باید به انتقادات دانشجویی در این زمینه توجه کند.

سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی که در خصوص تصویب بند «ی» از ماده 24 لایحه برنامه پنجم با فارس، گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: متاسفانه مصوبه مجلس در خصوص پولی شدن دانشگاه‌های دولتی برخلاف حمایت از قشرهای مستضعف جامعه موجب نگرانی دانشجویان شده است.

وی با بیان اینکه پرداخت شهریه به دانشگاه‌های دولتی موجب پولی شدن علم و مانع بروز استعدادها خواهد شد، افزود: بعد از تصویب این بند از ماده 24 با مخالفت‌های شدید دانشجویی و دانشگاهی مواجه شده‌ایم البته باید نظر دانشجویان را در کمیسیون آموزش مجلس بررسی کنیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد:‌ مجلس و دولت باید در راستای کمک به اقشار مستضعف و طبقه پائین جامعه اجازه پولی شدن دانشگاه‌های دولتی را نمی‌داد اما متاسفانه این بند به تصویب نمایندگان رسیده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که شورای نگهبان این ماده را چگونه بررسی خواهد کرد، گفت: شورای نگهبان وظیفه دارد مصوبات مجلس را در صورت مغایرت با شرع و قانون رد کند.

وی با بیان اینکه پولی شدن دانشگاه‌های دولتی با عدالت اسلامی مغایرت دارد، افزود: تصویب بند «ی» ماده 24 لایحه برنامه پنجم با اساس عدالت مغایرت دارد و شورای نگهبان می‌تواند با قانونی شدن این ماده را به دلیل مغایرت با شرع مخالفت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet