خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/16 14:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

انتقاد ترابی از مصوبه دیروز مجلس در بخش سلامت

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اختصاص ۱۰ درصد از درآمد حاصل از هدفمندکردن یارانه ها به بخش سلامت را تحمیل بار اضافی به دوش دولت دانست.

عبدالرضا ترابی در گفت و گو با ایرنا با انتقاد از مصوبه دیروز مجلس مبنی بر اختصاص 10 درصد از خالص درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها به بخش سلامت اظهار داشت: این مصوبه اعتراض نمایندگان مجلس را به دنبال داشت زیرا خلاف توافق دولت و مجلس بود.

وی یادآور شد که مجلس در زمان تصویب قانون هدفمند کردن یارانه ها به دولت قول داده بود که برای درآمد حاصل از اجرای این قانون هزینه جدید ایجاد نکند و به دولت اختیار لازم را برای هزینه کرد منابع آن بدهد.

نماینده مردم گرمسار این مصوبه مجلس را ایجاد یک تعهد جدید برای دولت دانست و اظهار داشت: این مصوبه خلاف چیزی است که در قانون هدفمند کردن یارانه ها به تصویب رسید.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: مجلس باید تا پایان بررسی برنامه پنچم توسعه ؛ اهداف مندرج در قانون هدفمند کردن یارانه ها را مد نظر قرار دهد و به گونه ای عمل نکند که منابع حاصل از این قانون در جاهایی بجز مواردی که در قانون هدفمند کردن یارانه ها ذکر شده هزینه شود.

ترابی تاکید کرد: با این مصوبه مجلس دولت در بودجه سال آینده اعتبار قابل توجهی برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در اختیار نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه این مصوبه بر خلاف نظر بسیاری از نمایندگان بوده است اظهار داشت: مجلس می تواند در قالب اصلاح مصوبه خود پیشنهادات لازم را ارایه کند تا مشکلی در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بوجود نیاید.

ترابی روش دیگر برای حل این مشکل را بودجه سال 1390 کل کشور دانست و گفت: می توان در قالب لایحه بودجه 1390 این مشکل و کسری ایجاد شده را به نحوی جبران کرد که دولت در بازپرداخت یارانه ها به مردم دچار مشکل نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet