خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/08/17 15:10:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر رجایی؛

اداره ثبت احوال عبارات بهتری برای ثبت شهادت ایثارگران انتخاب کند

**نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، در ابتدای جلسه عصر پیش از ورود به دستور به اداره ثبت احوال تذکر داد و گفت:‌اداره ثبت احوال، علت فوت شهادت ایثارگران را تنها فوت و علت مرگ را خشونت از سوی دیگران به ثبت می رساند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، از صحن علنی عصر روز دوشنبه "عباس رجائی " نماینده اراک،خنداب، کمیجان و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس طی تذکری نسبت به ثبت علت شهادت ایثارگران در اداه ثبت احوال تصریح کرد:فرهنگ شهادت در کشور ما یکی از فرهنگ های والایی به حساب می آید با این وجود در اداره ثبت احوال این فرهنگ را با عبارات ناشایستی به ثبت می رساند.

نماینده مردم اراک ادامه داد:‌ این درست نیست که ایثارگری افراد در جبهه حق علیه باطل را با عبارت خشونت از سوی دیگران بخوانیم.

رجایی به عدم پرداخت خسارت به دامداران در پی شیوع تب برفکی، وزارت جهاد کشاورزی را مورد خطاب قرار داد و گفت: در انتهای سال گذشته و ابتدای سال جاری دامداران ما با تب برفکی روبه رو بودند و مقرر شد خسارات وارده جبران شود.

وی ادامه داد: با وجود گذشت چند ماه همچنان این خسارات پرداخت نشده است و مسئولان آن را به روزهای دیگر موکول می کنند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با بان اینکه اداره ثبت احوال باید عبارت بهتری برای شهادت ایثارگران در نظر بگیرد ، ادامه داد: وزارت جهاد کشاروزی درخصوص خسارات تب برفکی توجه کنند و همچنین آقای رجایی در کمیسیون تخصصی کشاورزی مجلس این مسئله را پیگیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet