شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/17 17:10:00
سرویس صحن
نمایندگان مجلس مقرر کردند:

توسعه تجارت الکترونیک در مدت اجرای برنامه پنجم

**نمایندگان در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه، دولت را موظف به توسعه تجارت الکترونیک در طول برنامه کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در ادامه بررسی فصل چهارم لایحه برنامه پنجم توسعه باتصویب ماده 50 این لایحه، دولت را موظف به گسترش دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک و اصالت بخشیدن به اسناد الکترونیک کردند.

نمایندگان با تصویب ماده 50 که با 138 رای موافق و بدون هیچ مخالفی به تصویب رسید، تاکید کردند: به منظور توسعه دولت الکترونیک تجارت الکترونیک و عرضه خدمات الکترونیک و اصالت بخشیدن به اسناد الکترونیک و کاهش اسناد کاغذی اقدام هایی انجام گیرد که این اقدامات در سر بند تنظیم شده است.

نمایندگان در بند "الف" این ماده تاکید کردند وزارت بازرگانی نسبت به توسعه مراکز صدور گواهی الکترونیکی و کاربرد امضاء الکترونیکی به نحوی اقدام ‌نماید که تا پایان سال سوم برنامه سامانه‌های خدماتی و تجاری الکترونیکی بتوانند از این ابزار استفاده نمایند.

همچنین در بند "ب" این ماده نیز مصوب شد که سند الکترونیکی در حکم سند کاغذی است مشروط بر آن‌که اصالت صدور و تمامیت آن محرز باشد.

بند "ج" این ماده نیز که آخرین بند این ماده به شمار می رود عبارت است از: در هر مورد که به موجب قانون، تنظیم اوراق یا اسناد و همچنین صدور یا اعطاء مجوز، اخطار و ابلاغ، مبادله وجه و مانند آن ضروری باشد، انجام الکترونیکی آن با رعایت مفاد قانون تجارت الکترونیک مجاز بوده و کفایت می‌نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet