شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/08/17 17:11:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با وزیر مشاور در امور خارجه عمان:

تقویت همگرایی منطقه‌ای به نفع همه کشورهاست

**یوسف بن علوی وزیر مشاور در امور خارجه عمان ظهر روز دوشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور گفت: مناسبات در کشور همسایه از یک روند رو به رشد و مبتنی بر منافع متقابل برخوردار است که باید هرچه بیشتر تقویت شود.

وی ادامه داد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط و همکاری‌های دوستانه با تمام همسایگان بر اساس احترام متقابل است و عمان نیز در این رویکرد از جایگاه مناسبی برخوردار می باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان برقراری ثبات و آرامش منطقه‌ای بوده و امیدوار است مردم منطقه راهبردی خاورمیانه به ویژه در عراق و افغانستان با پایان ماجراجویی‌های قدرت‌های بزرگ در رفاه و آرامش زندگی می‌کنند.
وی همچنین گفت: تقویت همگرایی منطقه‌ای به نفع همه کشورهاست و جمهوری اسلامی ایران و عمان می‌توانند در آن نقش برجسته‌ای ایفا نمایند.
در ادامه این دیدار همچنین یوسف بن علوی وزیر مشاور در امور خارجی عمان از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه یاد کرد و گفت: بین عمان و ایران همواره روابطی خوب و استوار بر مبنای حسن همجواری و توأم با دوستی و برادری حاکم بوده است و اراده پادشاه عمان بر گسترش روابط و همکاری‌های متقابل واقع است و سفر سال گذشته وی به جمهوری اسلامی ایران مؤید این موضوع است.
وی در ادامه گفت: عمان در نظر دارد از تمام ظرفیت‌های موجود در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری برای تعمیق مناسبات خود با جمهوری اسلامی بهره بگیرد و روابط راهبردی خود را با ایران هرچه بیشتر گسترش دهد.
وی در پایان خواستار حمایت هر چه بیشتر مجلس شورای اسلامی از تحقق این مهم شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet