هدر موبایل
1389/08/18 08:41:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار رئیس مجلس ملی جیبوتی:

راهبرد انقلاب اسلامی دفاع از مظلومان جهان است

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استراتژی انقلاب اسلامی بر اساس مبارزه با استعمار و استکبار و دفاع از مظلومین بویژه ملت‌های آفریقایی قرار دارد.

به گزارش خانه ملت، "ادریس آرنائو علی" رئیس مجلس ملی جیبوتی بعد از ظهر دیروز دوشنبه 17 آبان ماه با "علی لاریجانی" دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار لاریجانی چشم‌انداز همکاری‌های همه‌جانبه ایران و کشورهای آفریقایی را بسیار روشن و امیدبخش خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه‌ای به قاره آفریقا دارد و استراتژی انقلاب اسلامی بر مبنای مبارزه با استعمار و استکبار و دفاع از مظلومین بویژه ملت‌های آفریقایی قرار دارد.

وی همچنین حفظ کرامت انسانی، رفع آثار ظلم و تبعیض به جای مانده از دوران استعمار، کمک به پیشرفت و توسعه کشورهای آفریقایی را مبنای همکاری ایران با کشورهای این قاره دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از روند توسعه و گسترش همکاری‌های ایران و جیبوتی اظهار داشت: خوشبختانه همکاری‌های اقتصادی دو کشور آغاز شده و باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراوان موجود برای افزایش حجم تعاملات اقتصادی استفاده کرد.

لاریجانی به نقش و جایگاه مهم همکاری‌های پارلمانی در این جهت تاکید کرد.

"ادریس آرنائو علی" رئیس مجلس ملی جیبوتی نیز در این دیدار با تشریح آخرین وضعیت اقتصادی کشورش گفت: توسعه همکاری‌های دوستانه با ایران برای جیبوتی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی با قدردانی از کمک‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران به کشورش گفت: اهتمام جمهوری اسلامی ایران به توسعه همکاری‌ها با آفریقا نقش مهمی در توسعه و عمران این کشورها دارد.

رئیس مجلس ملی جیبوتی همچنین خواستار تقویت همکاری‌های پارلمانی دو کشور و استفاده از تجارب و دستاوردهای مجلس شورای اسلامی در عرصه‌های مختلف شد.

وی همچنین خواستار حمایت مجلس شورای اسلامی از توسعه همه جانبه همکاری ها شد. رئیس مجلس ملی جیبوتی دیروز به‌منظور دیداری چند روزه از کشورمان در راس یک هیئت پارلمانی وارد تهران شد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet