هدر موبایل
1389/08/18 09:53:00
سرویس صحن
نماینده رشت در اخطار قانون اساسی؛

ایجاد سازمان خدمات عمومی مغایر قانون اساسی است

**نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی بند الحاقی ۱ ماده ۵۲ لایحه برنامه پنجم توسعه را مغایر ۶ اصل قانون اساسی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" جبار کوچکی نژاد" نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه در زمان بررسی بند الحاقی به ماده 52 لایحه برنامه پنجم توسعه در اخطار قانون اساسی، گفت: این بند الحاقی مخالف اصول 3، 26، 33، 36، 43 و 46 قانون اساسی است.

در بند الحاقی 1 ماده 52 قانون برنامه آمده است:‌ به دولت اجازه داده می شود با استفاده از امکانات موجود نسبت به ایجاد سازمان خدمات عمومی اقدام نماید. کلیه کارکنان مازاد بر نیاز یا غیرضروری دستگاه های اجرائی اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی همراه با پست سازمانی و اعتبارات مربوط، بدون نیاز به موافقت کارمند به سازمان خدمات عمومی منتقل می شوند.

کوچکی نژاد در اخطار قانون اساسی خود با اشاره به بند 1 الحاقی به ماده 52 لایحه برنامه گفت: در این بند یک سازمانی را پیشنهاد کرده اند که برای این سازمان هیچ گونه هدفی را تعیین نکرده اند.

نماینده رشت با اظهار اینکه با توصیف این بند الحاقی تشکیلات دولت گسترش می یابد، خاطرنشان کرد: تصویب این بند آزادی اشتغال افراد را می گیرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در پاسخ به وارد ندانستن این اخطار،‌گفت: بحث منع کردن افراد در این بند الحاقی مطرح نیست.

وی افزود: الان در دستگاه ها افرادی را استخدام کردند که مازاد هستند، باید یک راه حلی پیدا کنند تا از این افراد استفاده کنند بنابراین اجباری برای افراد وجود ندارد تا به سازمانی منتقل شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet