هدر موبایل
1389/08/18 10:08:00
سرویس صحن
صادق:

انتقال نیروهای غیر‌ضروری توسط دولت،مخالف قانون اساسی است

**عضو کمیسیون صنایع و معادن در مخالفت با بند الحاقی که در آن به دولت اجازه داده می‌شود نیروهای غیرضروری خود را به جایی دیگر انتقال دهند،گفت:این پیشنهاد مخالف آزادی انتخاب شغل و قانون اساسی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "سیدمهدی صادق" امروز (18 آبان) در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه برنامه پنجساله برنامه پنجم توسعه در اخطاری مطابق با اصل 28 و 43 و 22 قانون اساسی در مخالفت با بند الحاقی (1) ـ ماده 52 این لایحه گفت: در صورت تصویب این بند الحاقی به دولت اجازه داده می شود با استفاده از امکانات موجود نسبت به ایجاد «سازمان خدمات عمومی» اقدام نمایند. کلیه کارکنان مازاد بر نیاز غیرضروری دستگاه های اجرایی اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی همراه با پست سازمانی و اعتبارات مربوط بدون نیاز به موافق کارمند به سازمان خدمات عمومی منتقل می شوند و اعتقاد من بر این است که این بند خلاف آزادی انتخاب شغل است که در بند 28 قانون اساسی به آن اشاره شده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی سپس به بند 4 ماده 43 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: در این بند بر رعایت آزادی انتخاب شغل و عدم اجبار افراد به کاری معین و جلوگیری از بهره کشی از کار دیگر تاکید شده است در صورتی که در این بند الحاقی کارمند را مجبور به انجام کار معینی می کنیم.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار گفت: اخطار را وارد نمی دانم در این بند الحاقی انتخاب شغل بر عهده خود افراد است و اگر در دستگاه اجرایی نیروی مازاد غیرضروری وجود داشته باشد این نیروها به دستگاه های اجرایی دیگر منتقل می شوند این بند خلاف قانون اساسی نیست اما مساله خوب و بد بودن این کار چیز دیگری است که می توانید در رای خود آن را اعمال کنید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet