خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/08/18 10:21:00
سرویس صحن
نماینده ملایر دراخطار قانون اساسی؛

ایجاد سازمان خدمات عمومی درکشور بحران امنیت شغلی ایجادمی‌کند

**نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی بند الحاقی ۱ ماده ۵۲ لایحه برنامه را مغایر قانون اساسی دانست و اعلام کرد:‌تصویب این بند الحاقی در کشور بحران امنیت شغلی ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"حسن ونایی"نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی درجلسه علنی امروز سه شنبه در زمان بررسی بند الحاقی 1 ماده 52 لایحه برنامه پنجم توسعه در اخطار قانون اساسی،گفت: این بند الحاقی مغایر اصول 3، 22، 43 و 28 قانون اساسی است.

ونایی با اظهار اینکه تصویب بند الحاقی 1 ماده 52 بحران، امنیت شغلی 2 میلیون کارمند را دامن می زند، خاطرنشان کرد:‌ وقتی هر کارمندی با سازمان خود قراردادی می بندد نمی شود او را به سازمان دیگر منتقل کرد.

نماینده ملایر تصریح کرد:‌ تصویب بند الحاقی 1 به ماده 52 لایحه برنامه موجب می شود که مامنی شود برای مدیران که وقتی با کارمندی مشکل پیدا کردند آن را به سازمان دیگر منتقل کنند.

ونایی خاطرنشان کرد: بنابراین تصویب بند الحاقی 1 به ماده 52 قانون برنامه بحران در کشور ایجاد شده و کانون خانواده ها به هم می ریزد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در پاسخ به این اخطار آن را وارد ندانست و اعلام کرد: این بند با اصول قانون اساسی که به آن استناد کردید مغایرتی ندارد.

وی با اشاره به قانون موجود در کشور خاطرنشان کرد: براساس قانون موجود، همین الان مدیران دستگاه ها هم می توانند برخی نیروهای خود را مازاد دانسته و آنها را در اختیار سازمان بگذارند.

در بند الحاقی 1 ماده 52 قانون برنامه آمده است:‌ به دولت اجازه داده می شود با استفاده از امکانات موجود نسبت به ایجاد سازمان خدمات عمومی اقدام نماید. کلیه کارکنان مازاد بر نیاز یا غیرضروری دستگاه های اجرائی اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی همراه با پست سازمانی و اعتبارات مربوط، بدون نیاز به موافقت کارمند به سازمان خدمات عمومی منتقل می شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet