خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/08/18 10:52:00
سرویس صحن
نماینده بابلسر در اخطار قانون اساسی؛

ایجاد سازمان خدمات عمومی امنیت شغلی کارمندان را به هم می‌زند

**نماینده بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی بند الحاقی ۱ ماده ۵۲ لایحه برنامه پنجم را مغایر قانون اساسی دانست و اعلام کرد: ‌تصویب این بند ثبات و امنیت شغلی کارمندان را به هم می زند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت" مقداد نجف نژاد" نماینده بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه در زمان بررسی بند الحاقی 1 ماده 52 لایحه برنامه پنجم توسعه در اخطار قانون اساسی، گفت: این بند الحاقی مغایر اصول 3، 14 و 43 قانون اساسی است.

نجف نژاد با اظهار اینکه تصویب بند الحاقی 1 ماده 52 لایحه برنامه پنجم توسعه ثبات و امنیت شغلی کارمندان را به هم می زند خاطرنشان کرد: این نگرانی وجود دارد که پس از تصویب این بند الحاقی مشکلاتی بین مدیر و کارمندان بوجود آید.

نماینده بابلسر در بخش دیگر از اخطار خود خواستار این شد که نمایندگان در موافقت و مخالفت با پیشنهادها در بررسی لایحه برنامه پنجم از الفاظی استفاده نکنند که کرامت افراد رعایت نشود.

در بند الحاقی 1 ماده 52 آمده است: به دولت اجازه داده می شود با استفاده از امکانات موجود نسبت به ایجاد «سازمان خدمات عمومی» اقدام نماید. کلیه کارکنان مازاد بر نیاز یا غیر ضروری دستگاه‌های اجرائی اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی همراه با پست سازمانی و اعتبارات مربوط، بدون نیاز به موافقت کارمند به سازمان خدمات عمومی منتقل می‌شوند.

سازمان خدمات عمومی از طریق قرار دادن نیروی انسانی در اختیار دستگاه‌ها و یا انجام خدمات در قالب قرارداد و نیز همکاری و مشارکت در برنامه‌های ملی نظیر اخذ آمار، برگزاری انتخابات، فعالیت‌های مربوط به بهداشت عمومی و نیز فعالیت‌های ترویجی در زمینه‌های کشاورزی، فناوری اطلاعات و نظایر آن انجام وظیفه خواهد نمود. نیروی انسانی مورد نیاز دستگاه‌ها از طریق مأموریت و انتقال کارکنان سازمان خدمات عمومی به دستگاه متقاضی قابل تأمین است. با موافقت سازمان مذکور بخشهای تعاونی و خصوصی می‌توانند با پرداخت اضافه کار یا بخشی از حقوق کارکنان سازمان از خدمات آنان در قالب قرارداد استفاده نمایند. استخدام در این سازمان به هر نحو ممنوع است.

آئین‌نامه اجرایی این بند شامل چگونگی و مرجع تشخیص مصادیق نیروهای مازاد و غیرضروری و چگونگی فعالیت و وظایف و اختیارات نیروهای سازمان خدمات عمومی با پیشنهاد معاونت به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet