ایام محرم 1398
1389/08/18 11:00:00
سرویس صحن
ذاکر در اخطار قانونی مطرح کرد:

انتقال کارمندان به سازمانی دیگر بار مالی دارد

**نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی نسبت به بند الحاقی ۱ ماده ۵۲ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور آن را مغایر ابلاغیه سیاستهای کلی نظام اداری از سوی مقام معظم رهبری دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه شنبه 18 آبان" سیدسلمان ذاکر" نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی نسبت به بند الحاقی 1 ماده 52 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور اظهار داشت:دوستان در اخطارها و تذکراتی که نسبت به این بند الحاقی دادند به مسائلی از جمله اعزار شغلی، سلب اختیار، امنیت شغلی، سوءاستفاده مسئولین و مدیران را اشاره کردند.

وی این بند الحاقی را مغایر ابلاغ سیاست های کلی نظام اداری از سوی مقام معظم رهبری دانست و گفت: بند 2 این ابلاغیه سیاست اداری عدالت محوری را تداوم خدمت و ارتقای منابع انسانی می داند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی تصریح کرد: معنای این تداوم خدمت آن است که وقتی نیرویی وارد اداره شد با همان قرارداد ادامه خدمت دهد نه اینکه به سازمان یا دستگاه دیگر منتقل شود.

ذاکر همچنین انتقال این کارکنان را دارای بار مالی دانست.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با وارد ندانستن اخطار ذاکر گفت: اگر به سیاستهای ابلاغی توجه کنید می بینید که به مدیران حق سوءاستفاده را نمی دهد اما آنچه که شما می گویید عکس این مطلب است و استثنائا به مدیران حق اخراج کارمندان را می دهد. این بند الحاقی هم اجازه این کار را از مدیران گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet