ایام محرم 1398
1389/08/18 11:07:00
سرویس صحن
شهرزاد:

افزودن عبارت معسر به ماده 48 لایحه برنامه بار مالی دارد

**نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی یک تذکر آئین‌نامه‌ای افزودن عبارت «معسر و نیازمند» به ماده ۴۸ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور را دارای بار مالی دانست و خاطرنشان ساخت: افزودن این عبارت مشمولین ماده ۴۸ را گسترش داده و اجرای قانون را به دلیل بار مالی با مشکل روبرو می کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه شنبه 18 آبان "محمدکریم شهرزاد" نماینده اصفهان در تذکر شفاهی با استناد به ماده 214 آئین نامه داخلی اظهار داشت: این ماده نحوه رسیدگی به برنامه 5 ساله را مشخص کرده است.

وی افزود: روز گذشته در بند «ک ماده 48» کلمه معسر اضافه شد که این کلمه از نظر حقوقی تعریف مشخصی دارد و در سالهای قبل هم این کلمه در لوایح بودجه به کار می رفته و بعد از کلمه «معسر» کلمه نیازمند هم اضافه شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کردن عبارت معسر و نیازمند به این ماده را دارای بار مالی دانست و خاطرنشان ساخت: اضافه کردن این عبارت شمول این ماده را گسترش می دهد و عملا اجرای قانونی را به دلیل بار مالی با مشکل روبرو می کند.

شهرزاد از رئیس جلسه خواست این ماده را به همان ترتیب که در لایحه آمده بود رفع ابهام و تصحیح کند.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطاری از او این اخطار را وارد دانست و گفت: اصلاحات گفته شده انجام خواهد شد.

در ادامه این اخطار "جهانبخش محبی نیا" عضو هیات رئیسه در توضیح آخرین تغییر و اصلاح انجام شده بر روی ماده 48 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور گفت: در این ماده کلمه معسر بدون پسوند اضافه شده است.

وی افزود: در ماده 37 هم کلمه بسیجیان فعال بدون پسوند اصلاح شده است و این دو ماده با همین اصلاحات به شورای نگهبان می رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet