هدر موبایل
1387/04/02 13:13:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

دعوت لاله افتخاری از نمایندگان برای عضویت در فراکسیون های قرآن و عترت، مخترعان و مجمع نمایندگان ایثارگر

لاله افتخاری از نمایندگان مجلس هشتم برای عضویت در فراکسیون های قرآن و عترت (علیهم‌السلام) حمایت از مخترعان، نخبگان و نوآوران و مجمع نمایندگان ایثارگر دعوت کرد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینهد مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر که با استفاده از 3 دقیقه وقت نطق جواد جهانگیرزاده به عنوان سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی سخن گفت، به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ضمن تبریک ولادت باسعادت صدیقه کبری، حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) و فرزند شایسته‌شان حضرت امام (رحمه‌الله علیه) و گرامیداشت هفته زن و روز مادر و عرض خیرمقدم خدمت همکاران ارجمند که به مجلس هشتم راه پیدا کردند.

عرایض خویش را در چند محور خدمتتان تقدیم می‌کنم.

محور اول این است که مقام معظم رهبری هم امسال را سال نوآوری و شکوفایی نامیدند و هم در سفر بابرکتشان به استان فارس تأکید بر پرهیز از تجمل‌گرایی و اسراف داشتند. جا دارد حال که در آستانه هفته زن و روز مادر قرار داریم، بانوان گرانقدر کشور ما کسانیکه در خط مقدم جبهه فرهنگ‌سازی و فرهنگ قرار دارند، هم فرمایشات معظم‌له را آویزه گوش خودشان قرار بدهند و هم باتوجه به شرایطی که در کشور ما وجود دارد، از نظر نزول باران، تلاش بشود که با پرهیز از تجمل‌گرایی، اسراف و بازنگری وضعیت زندگی خودشان درحقیقت این فرهنگ را در کشور ما نهادینه کنند.

مقام معظم رهبری توصیه دیگری داشتند، درمورد اینکه افراد باید انس با قرآن داشته باشند و معظم‌له هم خطاب به نمایندگان مجلس هشتم و هم در جمعهای دیگر نخبگان برای همه ملت، همه مردم، بویژه برای نخبگان این توصیه را داشتند که نسبت به انس با قرآن و تلاوت حداقل روزانه یک صفحه قرآن اهتمام داشته باشند. جا دارد که بانوان ما با بهره‌گرفتن از زهرا (سلام‌الله علیها) از همین هفته مقدسی که بعنوان تجلیل و گرامیداشت آنها نامگذاری شده، استفاده کنند و خانواده و منزل و خانه را محور انس با قرآن قرار بدهند و عملکرد خودشان را با اهل بیت (علیهم‌السلام) و قرآن و عترت تطبیق بدهند و درحقیقت با ساخته‌شدن خانه‌های قرآنی مصداق آیه شریفه‌: «فی بیوت أذن الله آن ترفع و یذکر فیها اسمه» باشند.

از طرف دیگر ما همانطور که مستحضر هستید، توفیق داشتیم که در مجلس هفتم با بهره‌گیری از تمام ظرفیتهای مجلس و در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم و عملیاتی‌ساختن رهنمودهای مقام معظم رهبری به فراکسیونهای مختلفی در مجلس اقدام کنیم که از این جمله است فراکسیون قرآن و عترت (علیهم‌السلام) که بحمدالله توفیقات خوبی هم داشت،  چه در عرصه داخل و چه در عرصه بین‌الملل که بحمدالله موفقیتهایی داشتیم که از همه همکاران محترم دعوت می‌شود که برای عضویت در فراکسیون در خدمتشان باشیم.

همچنین دو فراکسیون دیگری که بعلت ضیق وقت بنده از اطاله کلام خودداری می‌کنم فقط همکاران محترم را به عضویت در فراکسیون حمایت از مخترعان، نخبگان و نوآوران و همچنین مجمع نمایندگان ایثارگر که موضوع، محتوا و آنچه که در اینها مطرح است با نام آنها ذکر شده است. از همکار ارجمند آقای جهانگیرزاده که وقتشان را به من دادند تشکر می‌کنم. متشکرم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet