ایام محرم 1398
1389/08/18 11:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اعضای کمسیون اقتصادی مطرح کردند:

رموز حرکت صحیح دولت در مسیر اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها

**اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در آستانه اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها فعال شدن ستاد ویژه مبارزه با گران فروشی و اجماع نظر ملی را دو راهکار مناسب برای اجرای درست طرح بزرگ اقتصادی دانستند.

*ستاد ویژه مبارزه با گران فروشان و تعزیرات فعال شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:دولت تنها با ایجاد ساز و کاری مناسب در جهت افزایش کنترل و مهار بازار با تشکیل ستاد ویژه مبارزه با گران فروشی و تعزیرات می تواند اجرای درست قانون هدفمند سازی یارانه را تضمین نماید.

محمدرضا خباز نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکار عملی برای اجرای درست قانون هدفمند سازی یارانه ها گفت:در آستانه اجرای این قانون عده ای در صدد احتکار کالاهای مورد نیاز مردم به قصد ایجاد اخلال در اجرای عدالت اقتصادی و همچنین سو استفاده از وضعیت بازار هستند لذا تنها دولت با کنترل و مهار بازار می تواند این قانون را به خوبی اجرا کند.

وی ضمن اشاره به همکاری مجلس با دولت افزود: همان طور که قبلا هم اشاره شده بود مجلس آماده تصویب لوایح دو فوریتی دولت برای اجرای قانون هدفمند سازی یارانه هاست.

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به ضرورت ایجاد ستاد ویژه مبارزه باگران فروشی و تعزیرات گفت: دولت با فعال کردن ستاد ویژه مبارزه با گران فروشی و بکارگیری بازرسان خبره می تواند بازار را کنترل کند.

وی همچنین با اشاره به ضرب الاجل وزارت بازرگانی به بنگاه های اقتصادی برای کاهش قیمت ها گفت: دولت با استفاده از ابزارهای قانونی می تواند بازار را در اختیار خود درآورده تا خللی در روند اجرای طرح تحول اقتصادی به وجود نیاید.

 

*اجماع نظر راهکار مناسب برای اجرائی کردن راهبرد ملی هدفمند کردن یارانه ها

همچنین عضو کمیسیون اقتصادی گفت:اجماع نظر ملی بر اجرای راهبرد بزرگ کشور یعنی قانون هدفمند سازی یارانه ها موجب ایجاد عدالت در کشور می شود.

حسن خسته بند نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجماع نظر دولت و مجلس بر اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها گفت:اجماع نظر بیشتر گروه های سیاسی و کارشناسان دولت و مجلس بر اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها ناشی از هماهنگی این قانون با شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور است.

وی افزود: بنابراین اکثر کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی کوشیده اند بسترهای اجرایی شدن طرح عدالت اقتصادی را فراهم سازند.

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به کارشکنی های برخی از رسانه ها گفت:برخی از رسانه ها با هدایت جریان های سیاسی خود قانون هدفمند سازی یارانه ها را هدف انتقادات بی جای خود قرار داده اند تا از این طریق به مبارزه سیاسی خود با دولت ادامه دهند.

خسته بند با بیان اینکه راهبرد ملی کشور که همه بر آن اجماع نظر دارند و آینده کشور را تضمین می کند نباید دستمایه اهداف سیاسی قرار گیرد اظهار داشت: همه جریانهای سیاسی نیز باید با این طرح بزرگ ملی همراه شوند و دولت را در اجرای درست این قانون یاری کنند لذا هر گونه کارشکنی در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها،اقدامی مغایر منافع نظام و مردم تلقی می شود و برخورد جدی قوه قضائیه را در پی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet