ایام محرم 1398
1389/08/18 11:53:00
سرویس صحن
یوسف نژاد در اخطار قانونی مطرح کرد

اختیار قانونگذاری درکاهش وزارتخانه هابه دولت مغایر قانون اساسی است

**نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی، بند الحاقی ماده ۵۵ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور را مغایر اصل ۱۳۳ قانون اساسی دانست و خاطرنشان ساخت این بند الحاقی اختیارات قانونگذاری مجلس را به دولت واگذار کرده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه شنبه 18 آبان" علی اصغر یوسف نژاد" نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی با  استناد به اصل 133 قانون اساسی اظهار داشت: این اصل تاکید دارد تعداد وزیران و حدود اختیارات هر یک از آنان را قانون معین می کند و این قانون اختیار را به مجلس واگذار کرده است.

وی به بند الحاقی ماده 55 لایحه برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: در این بند الحاقی دولت مکلف شده است یک یا چند وزارتخانه را با حفظ اختیارات قانونی به نحوی در وزارتخانه های دیگر ادغام نماید و تا پایان سال دوم برنامه تعداد وزارتخانه ها را از 21 وزارتخانه به 17 وزارتخانه کاهش یابد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن این بند الحاقی را مغایر اصل 133 قانون اساسی دانست افزود: این بند الحاقی اختیار قانونگذاری درخصوص کاهش تعداد وزارتخانه ها و همچنین تعیین حدود و اختیارات آنها که از وظایف مجلس است را به دولت واگذار کرده است.

یوسف نژاد تاکید کرد: این مساله با اصل تفکیک قوا تعارض دارد.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار یوسف نژاد این اخطار را وارد ندانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet