هدر موبایل
1389/08/18 11:56:00
سرویس صحن
دلخوش در اخطاری نسبت به حذف ماده 53 برنامه پنجم

وضعیت سهمیه استخدام دولتی مشخص نیست

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در اخطاری مطابق با ماده ۲۱۴ آئین نامه داخلی مجلس خواستار بازگشت ماده ۵۳ برنامه پنجم توسعه به لایحه دولت و مشخص کردن سقف و سهمیه استخدام های دولتی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"سید کاظم دلخوش اباتری " نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی امروز (18 آبان) در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از برنامه پنجساله پنجم توسعه در اخطار مطابق با مواد 214 و 215 آئین نامه داخلی مجلس در اعتراض به حذف ماده 53 برنامه پنجم توسعه گفت: حذف این ماده که به نحوه سهمیه استخدامی سالانه دستگاه های اجرایی اشاره دارد باعث مقفول ماندن  قانون شده است و وضعیت و جایگاه سهمیه استخدامی مشخص نیست و به نوعی حکم بر زمین مانده است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حذف این ماده وضعیت استخدامی را در این 5 سال به هم می ریزد، وی خواستار بازگشت این ماده به لایحه دولت شد.

دلخوش همچنین به ماده 215 آئین نامه داخلی مجلس اشاره کرد و گفت: با توجه به این که اصلاح قانون برنامه توسعه با رای دو سوم نمایندگان معتبر خواهد بود بنابراین این ماده را در حال حاضر نمی توان رای گیری کرد.

محمدحسین ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست ساعات پایانی جلسه علنی امروز را به عهده داشت در پاسخ به این اخطار گفت: اخطار وارد است و با توجه به این که در قانون مدیریت کشور اشاره شد که در برنامه 5 ساله باید سقف استخدام نیروهای دولتی را مشخص کنیم در جلسه کمیسیون تلفیق به این موضوع پرداخته خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet