ایام محرم 1398
1389/08/18 09:57:00
سرویس بین الملل
در دیدار وزیر مشاور امور خارجه این کشور صورت گرفت

تجلیل حداد عادل از نقش عمان در انعکاس نیات صلح‌آمیز ایران

**رئیس‌کمیسیون فرهنگی مجلس نقش مثبت و سازنده عمان را در انتقال و انعکاس نیات انسانی و صلح‌آمیز ایران چه در زمان جنگ تحمیلی و چه درحال حاضر به کشورهای منطقه و جهان، قابل تحسین دانست.

به گزارش خانه ملت، "یوسف بن علوی" وزیر مشاور در امور خارجی عمان با "غلامعلی حداد عادل" دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدای این دیدار رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از روابط بسیار مستحکم، ‌برادرانه و عمیق دو کشور، اظهار داشت: همزیستی برادرانه و تعاملات سازنده جمهوری اسلامی ایران و عمان می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر کشورهای منطقه باشد.

وی خاطرنشان ساخت: معتقدم این روابط ممتاز و خدشه‌ناپذیر متاثر از درک عمیق واقعیات موجود دو کشور از یکدیگر است.

حداد عادل در قسمت دیگری از سخنان خود نقش مثبت و سازنده برادران عمانی را در انتقال و انعکاس نیات انسانی و صلح‌آمیز ایران چه در زمان جنگ تحمیلی و چه درحال حاضر به کشورهای منطقه و جهان قابل تحسین دانست.

وی ضمن تاکید بر نقش اساسی ایران در تامین امنیت و ثبات خلیج فارس و منطقه، اظهار داشت: نقش منحصر به فرد ایران در برقراری صلح و ثبات و امنیت در کشورهای منطقه از قبیل‌عراق، افغانستان و لبنان غیر قابل انکار است و بدیهی است ایجاد ثبات و آرامش در منطقه به نفع تمامی کشورها خواهد بود.

"یوسف بن علوی" وزیر مشاور در امور خارجه عمان نیز در این دیدار ضمن اظهار خوشنودی از وجود روابط مستحکم، عمیق و برادرانه فی‌مابین و تاکید بر ضرورت ایجاد تعامل و همکاری بین دو کشور در مقابله با بیگانگان و رفع بحران‌های موجود در منطقه گفت: ‌قدرت‌های بزرگ در پی اعمال مدیریت و رهبری خود بر جهان هستند و تلاش می‌کنند با ایجاد اختلافات در منطقه و تمسک به روش‌های خشونت‌آمیز، سلطه خود را در منطقه و جهان تثبیت نمایند و این یک اشتباه فاحش است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet