انتخابات ریاست جمهوری
1387/04/02 13:37:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده زاهدان خواستار برخورد با عوامل تحریک احساسات قومی و مذهبی شد

نماینده مردم زاهدان از مسؤولین سیاسی و امنیتی خواست عوامل پشت صحنه تحریک احساسات قومی و مذهبی جامعه را شناسایی و با آنها برخورد نمایند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "حسینعلی شهریاری" پنجمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

با درود به روان پاک شهداء، امام شهداء و با سلام به پیشگاه مقام معظم رهبری و با سلام به موکلین خوب زاهدانی‌ام و همکارن محترم نماینده.

ابتداء میلاد با سعادت ام‌ابیها فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و روز زن را به تمامی مسلمانان جهان بالاخص جامعه بانوان ایران اسلامی تبریک می‌گویم.

متأسفانه جامعه ما از گرانی و تورم بشدت رنج می‌برد و اقشار آسیب‌پذیر که ما آنها را ولی‌نعمت خود می‌دانیم دچار مشکلات جدی هستند و ما بیشتر از آنکه به فکر چاره‌جویی باشیم درصدد توجیه هستیم که بهیچوجه برای مردم قابل قبول نمی‌باشد. درست است که تورم جهانی وجود دارد ولی تورم 20 درصدی را نمی‌تواند توجیه کند. مردم ما از صدا و سیما شاهد هستند که افزایش تورم 5/0 درصد نیز باعث اعتراض شدید مردم در کشورهای پیشرفته می‌شود ولی ما تورم 20 درصد را دائم توجیه می‌کنیم. چرا صادقانه با مردم رفتار نمی‌کنیم؟ چرا سوءمدیریتها را به پای دیگران می‌نویسیم؟ چرا دائم می‌گوییم مفسدان اقتصادی نمی‌گذارند ولی حتی حاضر نیستیم نام چند دانه درشت را ببریم و کسانی هم که نامشان اعلام می‌کنیم افراد دسته سوم و چهارم هستند. چرا تعداد زیادی از مصوبات مجلس از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری، قانون مالیات بر واردات سیگار خارجی، اصلاح احکام حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق سالیانه بازنشستگان و کارمندان دولت را اجراء نمی‌کنیم؟ مجلس هشتم از جناب آقای دکتر لاریجانی انتظار دارد، برررسی مصوباتی که اجراء نشده را پیگیری نمایند تا اجراء گردد.

یکی از مشکلات دیگر آمارهایی است که درمورد مسکن و اشتغال داده می‌شود. چقدر این آمار صحت دارد؟ چرا در گرفتن آمار شاخصها را طوری تعریف می‌کنیم که آمارها با خواسته‌های قلبی ما و نه بر اساس واقعیت تطبیق نمایند؟ چه کسی است که نداند مشکل بیکاری جوانان تحصیل‌کرده کمر جامعه را شکسته است؟ چه برنامه‌ریزی برای مشکل مسکن داریم و آیا اعلام بعضی برنامه‌ها که عملی نیست مشکلات مسکن را دوچندان نمی‌کند؟ چرا مدعی هستیم قیمت زمین پایین آمده؟ آیا مگر شما در تهران و شهرهای بزرگ زندگی نمی‌کنید و واقعیتها را نمی‌بینید؟ از مسؤولین و دست‌اندرکاران دولت می‌خواهیم بدون تدبیر شوک دیگری به بازار مسکن وارد نکنند و هرگونه تصمیمی قبل از اینکه اعلام گردد با کار کارشناسی دقیق بررسی شود.

از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتظار داشتیم در دولت اجازه ندهند یارانه مواد شوینده که با بهداشت جامعه سر و کار دارد حذف گردد، به بهانه اینکه یارانه شیر را اضافه می‌کنیم. دولت هر قدر می‌تواند به شیر یارانه بدهد اشکالی ندارد ولی حذف یارانه مواد شوینده به بهداشت و سلامت جامعه آسیب می‌رساند و اگر واقعاً جایی باید یارانه بدهیم حوزه سلامت می‌باشد، زیرا تمام افراد جامعه، چه شهری و روستایی از آن استفاده می‌کنند در حالیکه یارانه شیر نصیب تهران بزرگ و چند شهر و کلانشهر دیگر می‌گردد و چیزی نصیب شهرهای کوچک و دورافتاده و روستاها نمی‌گردد که امیدواریم این تفکر در دولت اصلاح گردد و یارانه‌ها براساس کار کارشناسی دقیق برنامه‌ریزی گردد و یارانه مواد شوینده مجدداً برقرار گردد.

متأسفانه این روزها در استان سیستان و بلوچستان تحرک دشمنان قسم خورده نظام افزایش یافته و شاهد حوادث تلخ و ناگواری هستیم که بشدت مردم را عذاب می‌دهد. به خانواده بزرگ قوه قضائیه که عزیزی را از دست داده‌اند تبریک و تسلیت می‌گویم.

علی‌رغم تمام تلاشهایی که در چند سال گذشته انجام گردیده بنظر می‌رسد هنوز مشکلات جدی وجود دارد. بجز سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که با تمام توان تلاش می‌کنند که باید از آنها قدردانی و تشکر کرد، متأسفانه نیروی انتظامی هنوز نتوانسته آنطور که انتظار می‌رود به وظیفه خود عمل نماید. از فرمانده توانمند قرارگاه حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) انتظار داریم با قدرت و قاطعیت هر چه سریعتر در جهت تأمین امنیت نسبی اقدام نمایند و مخلّان نظم و امنیت در جامعه را بشدت سرکوب نمایند و مسؤولین سیاسی و امنیتی اجازه ندهند از تریبونهای رسمی و غیررسمی احساسات قومی و مذهبی جامعه را به بهانه مطالبات تحریک نمایند و عوامل پشت صحنه را شناسایی و در هر موقعیتی هستند با آنها برخورد نمایند.

متأسفانه مشکل فقر و بیکاری در استان سیستان و بلوچستان بیداد می‌کند و ما شرمنده مردمی هستیم که فقط نظاره‌گر مشکلات آنها هستیم و کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. بعضی پروژه‌های مصوب در سفر استانی هیأت محترم دولت از جمله راه‌آهن بم ـ زاهدان از برنامه عقب می‌باشد که از رئیس جمهور محترم انتظار داریم به وزیر محترم راه و ترابری دستور فرمایند هر چه سریعتر پروژه را تکمیل و به بهره‌برداری برسانند.

به وزیر محترم نفت نیز که از پروژه‌های گازرسانی عقب هستند دستور فرمایند پروژه گازکشی بین شهری هر چه سریعتر آغاز گردد تا مصوبات مهم دولت نهم در استان به فراموشی سپرده نشود. جهت مشکل بیکاری استان دولت باید تدابیر جدی بیاندیشد، چون فقر ریشه بسیار از مشکلات استان از جمله عدم امنیت می‌باشد و تا شکم مردم را سیر نکنیم نمی‌توانیم انتظار معجزه در زمینه امنیت را داشته باشیم.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet