هدر موبایل
1389/08/17 10:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

اظهارنظر عضو فراکسیون انقلاب‌اسلامی در مورد انتخابات هیئت‌رئیسه فراکسیون اصولگرایان

**نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است که تدوام ریاست علی لاریجانی بر فراکسیون اصولگرایان آن هم با کسب تنها ۲۵ رای از ۴۷ رای شورای مرکزی نشان دهنده کاهش محبوبیت و مشروعیت لاریجانی در بین اصولگرایان است.

لاریجانی شب گذشته در انتخابات فراکسیون اصولگرایان در رقابت با 'سیدشهاب الدین صدر' دیگر نامزد تصدی ریاست این فراکسیون تنها نیمی از آرا را کسب کرد و در کسب اکثریت قاطع آرا اصولگرایان ناکام ماند.

در این رای گیری علاوه بر 43 عضو شورای مرکزی، 4 عضو هیات داوری این فراکسیون نیز حضور داشتند.

طبق اساسنامه فراکسیون اصولگرایان، اعضای هیات داوری می‌توانند با حق رای در جلسات شورای مرکزی فراکسیون حضور یابند.

در صورتی که آرای چهار عضو هیات داوری از این انتخابات کسر شود، تعداد آرای لاریجانی در بین اصولگرایان مجلس روشن می شود.

در نخستین سال فعالیت مجلس هشتم اصولگرایان مجلس با اجماع آرا لاریجانی را برای ریاست این فراکسیون انتخاب کردند؛ در این انتخابات لاریجانی هیچ رقیبی نداشت .

در سال گذشته حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی برای ریاست این فراکسیون به رقابت با لاریجانی پرداخت و در حالی که حدود 15 تن از اعضای شورای مرکزی در جلسه رای گیری حضور نداشتند، لاریجانی با کسب 24 رای ریاست خود را بر این فراکسیون تداوم بخشید.

در انتخابات اخیر که شامگاه یکشنبه برگزار شد لاریجانی توانست 25 رای از اصولگرایان مجلس کسب کند که این مساله حاکی از ریزش شدید آرای وی در بین اصولگرایان است. زیرا در این انتخابات صدر در یک رقابت تنگاتنگ 20 رای کسب کرد و 2رای سفید نیز به گلدان انداخته شد.

حمید رسایی از نمایندگان اصولگرا و منتقد عملکرد لاریجانی در گفتگو با ایرنا در خصوص نتایج این انتخابات معتقد است: این انتخابات نشان داد که لاریجانی با بحران مشروعیت و محبوبیت در بین اصولگرایان مجلس رو به رو است که دلیل عمده آن رفتارها و مواضع لاریجانی در سه سال اخیر است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: لاریجانی در سال اول انتخابات این فراکسیون به خاطر اجماع اصولگرایان و بدون داشتن رقیب به ریاست این فراکسیون رسید.

رسایی افزود: در انتخابات سال دوم، آقای آقا تهرانی به رقابت با لاریجانی پرداخت که لاریجانی با اختلاف 20 رای بار دیگر حضور خود را در صدر این فراکسیون تداوم بخشید.

رسایی خاطر نشان کرد که در جریان انتخابات سال دوم فراکسیون اصولگرایان نوعی رفتارهای غیر انتخاباتی و خلاف اخلاق سیاسی صورت گرفت زیرا به برخی از اعضای شورای مرکزی که همسو با لاریجانی نبودند اعلام شد که جلسه انتخابات ساعت 16و 30 دقیقه برگزار می شود اما رای گیری در ساعت 16 انجام شد و به همین خاطر 15 تن از اعضای شورای مرکزی نتوانستند در انتخابات حاضر شوند.

این عضو ارشد فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس ادامه داد: در انتخابات امسال لاریجانی با وجود حضور همه اعضای شورای مرکزی و 4 عضو هیات داوری تنها توانست 25 رای کسب کند که نشان می دهد مقبولیت لاریجانی در بین اصولگرایان دچار بحران شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet