ایام محرم 1398
1389/08/18 12:18:00
سرویس صحن
قنبری در تذکر آئین نامه ای

ارجاع بند الحاقی ماده 52 برنامه پنجم به کمیسیون تلفیق حذف قانون است

**قنبری در تذکر آئین نامه ای ارجاع بند الحاقی ۲ ماده ۵۲ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور به کمیسیون تلفیق را خلاف بند هـ ماده ۲۱۴ دانست و خاطرنشان ساخت: تنها اصل ماده در صورت رای نیاوردن باید به کمیسیون ارجاع داده شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه شنبه 18 آبان "داریوش قنبری" نماینده ایلام ایروان، شیروان ، مهران و چرداول در تذکر شفاهی با استناد به بند هـ ماده 214 اظهار داشت: در این بند ارجاع به کمیسیون در شرایطی پیش بینی شده است که اصل ماده رای نیاورد مشخص نیست آقای لاریجانی بر چه مبنای قانونی بند الحاقی 2 ماده 52 را به کمیسیون ارجاع دادند.

عضو کمیسیون اجتماعی در ادامه به بند 11 ماده 23 آئین نامه داخلی اشاره کرد و گفت: براساس این بند باید به قوانین قبلی احترام گذاشته شود، اگر قرار باشد قوانین گذشته را با لایحه برنامه بلااثر کنیم فلسفه قانونگذاری زیر سوال می رود.

قنبری تصریح کرد: بسیاری از مواد مربوط به فصل نظام اداری موجب ایجاد تغییر مکرر در قانون مدیریت خدمات کشوری شده است که خلاف قانون است.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر قنبری و تعداد دیگری از نمایندگان که به این مساله معترض بودند گفت: تشخیص رئیس جلسه این بوده است که بند الحاقی برای رفع ابهام به کمیسیون ارجاع داده شود لذا اجازه دهید تامل بیشتری در این خصوص شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet