خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/18 12:25:00
سرویس صحن
اولیا در اخطار قانون اساسی

ادغام وزارتخانه ها در کوتاه مدت خطرناک است

**نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی بند الحاقی ماده ۵۵ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور را مغایر اصل ۱۳۳ و ۸۵ قانون اساسی دانست و خواستار حذف این بند الحاقی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز سه شنبه 18 آبان و در ادامه بررسی ماده 55 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور "علی اکبر اولیا "نماینده یزد و صدوق که به عنوان پیشنهاد دهنده حذف بند الحاقی این ماده سخن می گفت، این بند را مغایر اصل 133 و 85 قانون اساسی نیز دانست و اظهار داشت: این موضوع پیشنهادی که در کمیسیون تلفیق مطرح شده است شأنیت مجلس را زیر سوال می برد.

وی افزود: شأن مجلس ایجاب می کند با مطالعه و بررسی کارشناسانه بیشتری مسائل را دنبال کند و در این مورد خاص نیز باید تامل بیشتری صورت گیرد.

عضو کمیسیون عمران ادغام وزارتخانه ها در کوتاه مدت را خطرناک دانست و تصریح کرد: این ادغام ها در کوتاه مدت نه تنها جواب نمی دهد و مثمرثمر نیست بلکه فرآیندها را نیز با مشکل روبه می سازند.

اولیا ادامه داد: متاسفانه دولت با دور زدن شورای عالی اداری تصمیماتی را برای انتقال برخی وزارتخانه ها و سازمان ها، شهرستان ها گرفت که مراتب زیادی داشت و بعد از مدت کوتاهی خود متوجه این اقدام اشتباه شدند و تصمیم به بازگشت آنها گرفتند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: قانونگذاری حق مجلس است و نباید بدون تامل و مطالعه تصمیم به ادغام وزارتخانه ها آن هم واگذاری حق اختیار این کار به دولت بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet